Покрова Пресвятої Богородиці – привітання в листівках

14 Жовтня 2020, 06:00
Покрова Пресвятої Богородиці – привітання в листівках

14 жовтня православний світ відзначає Покрову Пресвятої Богородиці.

Історія цього великого і світлого свята почалася у Х столітті. У ті часи до стін Константинополя підступили варвари. Городяни могли до ранку розпрощатися з життям. Тоді священики почали молитися Святій Богородиці про порятунок візантійської столиці.

Серед тих, хто молиться, був християнський святий юродивий Андрій Константинопольський. Раптом він побачив диво на небі: з’явилася Богородиця в оточенні ангелів. Матір Божа зняла зі своєї голови омофор і простягнула його над городянами. Потім піднялася буря, яка розмела варварів. Константинополь був звільнений, а його жителі – врятовані.

З того часу християни відзначають Покрову. Особливо шанували це свято українські козаки, які вважали Богородицю своєю покровителькою. Продовжуючи славні традиції українських воїнів, з 2014 року на Покрову відзначається і День захисника України.

Читайте: Календар державних свят на 2020 рік

Привітайте ваших рідних, близьких і друзів – надішліть листівки на Покрову Пресвятої Богородиці, які підготували Факти ICTV.

Красиві листівки з Покровом Пресвятої Богородиці

Слідом за Покровом православні відзначатимуть свято Казанської ікони Божої Матері та Дмитрівську поминальну суботу. Церковний календар на 2020 рік – у матеріалі Фактів ICTV.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка