День Петра і Павла 2021 православні християни відзначають 12 липня. Свято відоме дуже давно й існувало ще за часів Римської імперії.
Воно має ім’я двох святих апостолів, які в один день, 29 червня за юліанським календарем, прийняли мучеництво. Петра розіп’яли на хресті, а Павлу відсікли голову.
З цією датою пов’язують безліч прикмет і традицій. Факти ICTV зібрали інформацію про історію, традиції та прикмети дня Петра і Павла.
Історія Дня Петра і Павла
Петра вважають стражем, який оберігає ключі від раю. Він народився в сім’ї рибалки Іони, який спочатку назвав сина Симон.
На думку вірян, Петро був одним з улюблених учнів Ісуса, але відразу після його арешту тричі зрікся від нього. Після Петро розкаявся у скоєному та отримав прощення.
Павла при народженні назвали Саул. Він брав участь у переслідуванні перших християн і коли він слідував в Дамаск, то осліп від яскравого світла з неба. У цей час він почув слова Ісуса та увірував. Пізніше він прийняв хрещення, а зір було зцілено.
Прикмети на День Петра і Павла
- Якщо в цей день спекотно, тоді на Різдво буде морозно.
- Холодна погода – до бідного врожаю.
- Дощова погода – до хорошого врожаю.
- Якщо зозулі мовчать за тиждень до Дня Петра і Павла, то зима настане рано.
- Якщо зозулі співають через тиждень після дня Петра і Павла, то зима буде пізньою.
День Петра і Павла: традиції
Свято Петра і Павла заведено відзначати у чистоті, тому за день до 12 липня в будинку влаштовується прибирання.
Однією з важливих традицій є приготування мандриків – пончиків з сиру. Вважається, що саме їх їли Петро і Павло, коли мандрували.
Раніше День Петра і Павла відзначали три дні. Під час них влаштовували ярмарки й народні гуляння з танцями та піснями.