Історія та символ: День пам’яті та примирення в Україні

8 Травня, 07:13 Марина Корзун
Історія та символ: День пам’яті та примирення в Україні

В Україні День пам’яті та примирення відзначають 8 травня. Цей день присвячений пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років.

Саме 8 травня прийнято вважати Днем перемоги над нацизмом. Дата приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини.

В Україні День пам’яті та примирення відзначають із 2015 року.

Згідно з законом, шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, ветеранів війни, українському визвольному русі та жертв нацизму є священним обов’язком держави та громадян України.

Символом вшанування пам’яті жертв Другої світової війни є червоний мак. Ця квітка – пам’ятний знак жертв усіх військових і громадянських конфліктів, а також відображення кривавого сліду від пострілу.

У більшості країн Європи, а також у США та Великій Британії свято Перемоги у Другій світовій війні відзначають 8 травня під офіційною назвою День перемоги у Європі.

Крім того, деякі країни в цей день відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни, проголошений Генасамблеєю ООН.

Календар свят на травень 2021

Травень 2021 року щедрий не тільки державні свята.

Крім Міжнародного дня солідарності трудящих, Великдня та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в травні також відзначають День Європи, День вишиванки, День морської піхоти України тощо. Повний список свят на травень 2021 – читайте на Фактах ICTV.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка