Без нічних богослужінь та масових заходів: як святкуватимуть Великдень у Львові

Без нічних богослужінь та масових заходів:  як святкуватимуть Великдень у Львові
Джерело: Depositphotos

Святкові літургії у Львові будуть заплановані так, аби вони завершились до початку комендантської години і розпочались у Великодню неділю після 6.00.

– Ми маємо затверджені державою правила комендантської години. У Львові вона діє з 23 до 6 години, через що традиційні нічні богослужіння у наших храмах відбуватися не будуть. Таке буде вперше. Це рішення було обговорено і підтримано усіма керівниками релігійних конфесій Львова, – зазначив керівник адміністрації міського голови Львова Євген Бойко.

Якщо ж під час богослужінь лунатиме тривога і буде загроза ракетних ударів, то настоятелі церков проситимуть вірян перейти в найближче укриття. Про всі сховища представників духовенства повідомили. Також церкви збільшать кількість богослужінь, аби мінімізувати скупчення людей.

– Ми можемо розпочинати пасхальні богослужіння із суботи з 19.00, щоб якомога більша кількість вірних мала можливість взяти участь у божественній літургії і щоб якомога менше було скупчень, – зазначив прессекретар Львівської єпархії УГКЦ Павло Дроздяк.

Більшість львівських храмів проводитимуть онлайн-трансляцію богослужінь, тож духовенство запрошує до молитви всі українців, в якому куточку світу вони б зараз не перебували.

Зараз дивляться

– В нас є дуже багато тимчасово переміщених осіб, не лише внутрішньо, а й зовнішньо. Ми розуміємо, що зараз багато українців опинилися поза межами України, саме тому у наших храмах будуть відбуватися онлайн-трансляції Великодніх богослужінь. Відтак вірні мають змогу і на відстані взяти участь в цій молитві церкви, – каже отець Павло Дроздяк.

Щодо роботи громадського транспорту, то він буде працювати за звичним графіком і виїде на маршрути одразу після закінчення комендантської години, щоб люди встигли потрапити на ранкові богослужіння.

Цьогоріч не буде жодних масових заходів. У місті скасували традиційні гаївки у Шевченківському гаю. Натомість будуть більш локальні заходи у місцях, де тимчасово проживають вимушені переселенці.

– Формат відзначення Великодня буде дещо скромнішим та розосередженим на більш локальні заходи: ми організували низку заходів у міських бібліотеках, в Палаці Гната Хоткевича, у Львівському кіноцентрі, в Органному залі тощо, – розповів Євген Бойко.

У суботу та неділю буде посилене патрулювання. До охорони правопорядку залучать Нацгвардію. Тому мешканців та гостей міста вкотре просять дотримуватись режиму воєнного стану та дбати про свою безпеку.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка