5 речей, які потрібно встигнути зробити на єврейський Великдень

5 речей, які потрібно встигнути зробити на єврейський Великдень

Факти ICTV виділили Топ-5 речей, які допоможуть вам відзначити єврейський Великдень правильно.

Маца

Єдиний хліб, дозволений в Песах – маца, прісні хлібці з пшеничного борошна, якими поневолені євреї харчувалися в Єгипті і під час виходу звідти. Весь процес випічки маци з моменту додавання в борошно води не повинен перевищувати 18 хвилин. Борошно дозволено використовувати від одного з п’яти злаків: пшениці, жита, ячменю, вівса, полби.

Маца – нагадування про те, що євреї, отримавши, нарешті, дозвіл фараона піти з країни, в такому поспіху покидали Єгипет, що довелося спекти хліб з тіста, яке ще не встигло зійти.

Зараз дивляться

Седер

Найголовнішим моментом Песаха є вечірня трапеза – Седер, яка проводиться за певними правилами і супроводжувана молитвами і співами.

Седер починається після повернення із синагоги, коли вся сім’я з гостями збираються навколо столу.

Одним з обов’язкових умов є запрошення до участі в трапезі всіх нужденних, а також тих, хто не може відзначити свято в колі своєї родини.

Під час трапези на Песах випивають чотири келихи червоного вина. Прийнято ховати шматочок маци, щоб діти його розшукували.

Найращий посуд і срібло

Під час Седера на стіл ставлять кращий посуд і срібло, свічки, кошерне вино, три великі шматки маци і спеціально прикрашений кубок для пророка Еліяха.

Під час їжі зелень умочують в солону воду, що символізує сльози, пролиті євреями в єгипетському рабстві, і море, яке вони перетнули під час Виходу.

Розлучаються господарі і гості зі словами “У майбутньому році – у Єрусалимі!”.

Кеарі

На Седер використовується спеціальне блюдо кеарі: на нього кладуть страви, які ніхто не їсть. Це шматок смаженої баранини, круто зварене яйце, а також шматок будь-якого овоча.

Продукти

Протягом всіх днів Песаха Тора забороняє в якому б то не було вигляді вживати в їжу квасне.

Це та сама їжа, якою євреї не встигли запастися, коли покидали Єгипет.

Також уникають тих продуктів, які можуть заграти. Солодові лікери, пиво та інші алкогольні напої на основі дріжджів заборонені.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка