Як обрати вишиванку – символи кольорів і візерунків

Як обрати вишиванку  – символи кольорів і візерунків

16 травня в Україні відзначають День вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Як правильно обрати вишиванку, що символізують її кольори та візерунки – розповідають Факти ICTV.

Білий колір сприяє відновленню енергетичного запасу людини. Тому біла вишивка вважалася символом невинності, а також берегла дівчат від нещастя та дурного погляду.

Зараз дивляться

Червоний – найбільш поширений колір вишивки. Ця фарба наповнює позитивну життєву енергію і символізує любов до людини, життя, енергії сонця, радості.

Чорний колір наші предки асоціювали саме з землею та її плодовитістю. Тому чорна вишивка на одязі обіцяє власнику багатство та добробут.

Зелений – жіночий колір. Він асоціюється з молодістю, красою, безтурботністю і весною.

Синій колір наші предки вважали потужним оберегом, оскільки це символ неба і води. Тому він символізує  визволення від недуг та душевний спокій.

Золотий або жовтий є символом меду і пшениці, благополуччя, достатку, багатства, і радості. Вишиванки з золотим і жовтим орнаментом допоможуть принести у ваше життя матеріальний достаток.

Читайте: День вишиванки: історія та значення символіки

Кожен візерунок на вишиванці також має своє значення.

Виноградні грона уособлюють радість, пов’язану із створенням сім’ї. Дуб та калина гармонічно поєднують у собі чарівну і невмирущу красу та неймовірну силу.

Хміль – молодіжний символ, який несе в собі енергетику розвитку та любові. А чорнобривці належать до цілющої символіки, здатної вилікувати душу і тіло. Також їх зображення уособлює любов до природи і всього живого.

Берегиня – квітка, яка містить в собі материнську силу. Вона повністю відображає суть створення Всесвіту і зародження життя. Сонце і вода – це благословенні знаки, які нагадують восьмипелюсткову квітку. Цей візерунок гармонічно поєднав у собі дві стихії, без яких не було б життя.

Мають своє особливе значення і геометричні фігури.

Коло є символом сонця, безперервності буття і вічності. Квадрат символізує досконалість, гармонію, порядок.

Ромб є архаїчним знаком. Основою розшифрування значення символу є чоловіче та жіноче начало. Трикутник – це три стихії — вода, вогонь та повітря, а у християнській релігії свята Трійця.

Хвилясті лінії, сигми, зигзаги пов’язують з водою. У спіралі наші предки бачили еволюцiю Всесвiту та плинність часу.

Сварга – це той самий хрест, але у русі. Він асоціюється із силою домашнього вогнища, родинним щастям.  А ключі або s-мотиви – шлях до досконалості.

Раніше Факти ICTV писали, як українські вишиванки стали трендом.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка