Українці у Північній Кореї: Весілля з ядерними ракетами – тренд КНДР

Українці у Північній Кореї: Весілля з ядерними ракетами – тренд КНДР

Засновник ONE LIFE і бізнесмен Артемій Сурін відправився з командою в експедицію до КНДР (або як ще називають цю країну – Північна Корея).

Про те, що там відбувається, Факти ICTV дізналися на заході Північна Корея. Ми повернулися. Погляд зсередини. До слова, Артемій Сурін перебував з командоюу КНДР з 22 по 29 серпня. 29 серпня ЗМІ повідомили про запуск КНДР ракети, яка пролетіла над Японією, розпалася на три частини і впала в море.

У першій частині історії було про те, що потрібно для пропуску у Північну Корею, де взяти візу, як зустріли туристів, чи безпечно там і що знаходиться у Палаці Сонця – гігантському спорудженні, куди мріє потрапити кожен житель КНДР. Обережно, спойлер: там все плачуть і лежить капсула … з тілом!

Зараз дивляться

У другій частині розповідалося про елітні автомобілі в Пхеньяні і машини на дровах, гідів, які є агентами спецслужб і вічно стежать за туристами та північнокорейський інтернет. До речі, 1 гігабайт інтернету у Північній Кореї коштує $500, а Facebook – заборонений.

Далі – пряма мова Артемія Суріна. Частина 3.

 

Що роблять до і після роботи

– Після півночі більшість будівель без світла. Суспільство у Північній Кореї побудовано таким чином, що людям не потрібне світло. У них немає ні сил, ні можливостей для дозвілля ввечері.

Північнокорейці повинні прокинутися вже в 6 ранку. У цей час вони займаються газоном у дворі. Люди масово стоять у позі і вибирають бур’яни.

Далі вони повинні прийти на роботу – на півгодини раніше призначеного часу, адже північнокореєць повинен прибрати самостійно своє робоче місце. А потім – тільки робота, до 18.00.

У суботу – суботник, а в неділю – швидше за все, теж робота якась. На вихідних усі строєм кудись йдуть.

Люди вічно чимось зайняті – наприклад, демонстрацією на площі в підтримку партії.

 

Реакція на іноземців

Коли північнокорейці нас бачать – вони відвертаються. Це найбільш часта реакція на іноземців.

Навіть коли їздиш на автобусі – люди на зупинці масово відвертаються.

 

Чи можна відкрити бізнес

Підприємництво в Північній Кореї не допускається. Все контролюється у будь-якому випадку державою.

Але є групи впливу в КНДР, які наближені до режиму, які мають право займатися бізнесом. Найчастіше, це торгівля з Китаєм.

Для звичайної людини бізнес – це утопія.

 

За що живуть в Північній Кореї

Економіка КНДР живе за рахунок корисних копалин, які експортують, перш за все, в Китай.

Також у них є рибальство. До речі, північнокорейці перейменували для себе Японське море на Жовте, тому що у них погані відносини з Японією.

І найцікавіше – трудові ресурси. Найважчі роботи в Китаї або на Далекому Сході у Росії в найжахливіших умовах виконують жителі Північної Кореї.

Їм платять мізерні зарплати – вони настільки маленькі, що це виходить дешевше, ніж робоча сила Китаю. До речі, з цієї зарплати робітники з Північної Кореї віддають близько 90% державі.

Умови страшні навіть за мірками північнокорейців.

Тобто, для молоді альтернатив небагато. Або йти у трудовій батальйон такого роду, або в армію.

Країна в крайній мірі мілітаризована.

Видно, що майже вся економіка йде на підтримку армії. Тому військові у КНДР можуть забезпечити собі хоч якесь майбутнє.

 

Як пересуватися у закритій країні

Північнокорейці не тільки за кордон не можуть виїхати. Якщо вони переміщаються між містами, їм потрібно брати спеціальних пропуск.

У КНДР є старости (вони не військові), які стежать за певною соціальною групою. Старости видають дозвіл на виїзд. Вони ж дізнаються всю інформацію: коли, куди і з якої причини.

На роботу північнокорейці найчастіше ходять пішки. Ось, як виглядає звичайна розмова місцевих:

– А де ти працюєш?

– На заводі.

– А де знаходиться?

– Недалеко від дому. 7 годин йти пішки.

Тому в Північній Кореї часто на роботі використовують вахтовий метод.

 

Любов до ядерних ракет

У Північній Кореї є кілька речей і подій, якими вони сильно пишаються. Одна з них – це балістичні ядерні ракети, які буквально всюди – в кліпах, на плакатах і так далі.

Тренд – фотографування молодят на тлі зображення з ядерної ракетою.

Вони таким чином знаходять в собі елемент єднання. Люди справді вірять в те, що навколо – одні вороги, якими керують американські імперіалісти. У Північній Кореї нам сказали, що ядерна ракета – це єдиний шанс вижити.

Тут немає ніякого перебільшення. У Північній Кореї все суспільство перейнято ідеєю обороноздатності, в якій ядерна зброя відіграє ключову роль.

 

Відверта розмова в барі

Одного разу наші туристи посиділи в барі в готелі та відверто поговорили з місцевими офіціантками, вже був кінець робочого дня. Без купюр, коли вже можна було запитати все, що завгодно. Хлопці поставили запитання дівчатам: “А що для вас щастя?”.

Дивно, але троє офіціанток відповіли однаково.

Вони сказали, що щастя для них – це бачити, як Кім Чен Ин більше посміхається. Дівчата додали, що вони рідко його бачать, і він мало посміхається.

 

Які носять зачіски

Фарби для волосся в Північній Кореї немає. Відповідно, усі люди там з натуральним кольором волосся. Також там дозволено тільки кілька видів зачісок – 13, по-моєму.

Що стосується дівчат. Якщо ви школярка або студентка – у вас повинно бути коротке волосся. Всі, хто закінчив навчання, повинні носити хвіст, але не довше лопаток.

У чоловіків є кілька видів. Але є одна ультрапопулярна, як у Кім Чен Ина (під горщик).

 

Як справи зі здоров’ям

У Північній Кореї за тиждень я нарахував трьох товстих людиней. Двох бачив вживу, а одного – на плакаті. І це серед тисяч людей, яких я бачив.

Насправді у Північній Кореї люди представляють фактично еталон фігури. Люди там в 50-60 років підтягнуті, фігуристі та мускулисті.

За рахунок чого? Постійна фізична праця. Держава там побудована таким чином, що ви або йдете на роботу або працюєте.

Людина у Північній Кореї постійно піддається фізичним навантаженням. Варто звернути увагу на харчування – це або рис, або капуста ким чи (капуста по-корейськи). Переїдання в таких умовах бути не може.

Розмаїття в харчуванні у них немає, як у нас – від ресторанів до фаст-фудів.

Це також пояснює тривалість життя в Північній Кореї, яка вище, ніж в Україні. Показники серед жінок – 76 років, серед чоловіків – 73 роки.

(Далі буде).

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка