7 найкрасивіших замків та фортець України

7 найкрасивіших замків та фортець України

Замки і фортеці України заслуговують на виняткову увагу. Їхня архітектура всюди неординарна, тому відвідини таких місць завжди залишають неповторні спогади в туристів.

Факти ICTV підготували для вас 7 найкращих замків та фортець України, які варті уваги.

Кам’янець-Подільська фортеця

Зараз дивляться

Разом із замком місто є частиною Національно історично-архітектурного заповідника Кам’янець. Сама фортеця внесена до списку пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО і входить до Семи чудес України.

Загалом вважається, що будівництво фортеці розпочалось у XIV столітті. Але існують джерела, в яких перші згадки про неї датуються ще XI-XII століттям. Всю фортецю поділяють на Старий та Новий замок. До складу Кам’янецької фортеці входять 11 башт, кожна з яких має свою назву й історію.

Оглядові екскурсії проводяться без попередніх замовлень. Вони коштують 200 грн (Старий замок), 100 грн (ратуша та Галерея мистецтв), 80 грн (музей старожитностей). За вхід на територію Старого замку доведеться заплатити 60 грн, на територію ратуші – 25 грн.

Доїхати до Кам’янця-Подільського з Києва потягом можна в середньому за 150-200 грн. Ціни на автобус стартують від 300 грн. На своєму авто потрібно їхати близько 6 годин.

Хотинська фортеця

Це одна з найстаріших і найвитриваліших споруд в Україні. Адже, простоявши сотні років, вона залишилась практично такою ж, якою була колись. Перші згадки про неї датуються  IX століттям.

Збудована вона у місті Хотин Чернівецької області князем Володимиром Святославовичем. Оскільки ця фортеця збереглась до наших днів в автентичному стані, тут часто проводять лицарські турніри Битва націй, а також знімають історичні фільми. Належить до Семи чудес України.

Вартість екскурсії починається від 50 грн. Доїхати в Хотин можна автобусом від 300 грн.

Замок Паланок (Мукачеве)

Однією з найдавніших українських фортець в Україні є відомий замок Паланок у Мукачевому.

Літописи не зберегли точної дати зведення фортеці. Вперше про замок згадується у документах, датованих 11 століттям. Замок можна порівняти з невеликим поселенням, за стіною якого проживали аристократи, солдати, майстри, слуги та інші.

Фортеця має три тераси з трьома рівнями, які характеризують значний вік споруди: Верхній, Середній та Нижній замки. Перший з них є найстарішою будівлею. На 6 метрів нижче збудована молодша тераса. А Нижній замок був зведений вже у XVIII столітті та на 10 метрів нижче від Середнього.

Білети на потяг з Києва до Мукачевого коштують від 200 грн. Замовити екскурсію можна за 150 грн.

Замок Любарта

Замок Любарта або Луцький замок – верхній замок Луцька. Головний об’єкт історико-культурного заповідника Старий Луцьк, культурний осередок та найстаріша споруда Луцька. Будівництво Верхнього замку розпочалося у XIII столітті.

На його території облаштовано різні музеї. У колишній повітовій скарбниці розташований Музей книги, де зберігаються стародруки, а в приміщенні колишньої канцелярії міститься Луцький художній музей.

Єдиний в Україні Музей дзвонів можна відвідати у Владичій вежі фортеці. Тут серед багатьох дивовижних експонатів є надзвичайно цінний дзвін 1647 року, один із небагатьох вцілілих у період визвольних змагань 1648–1654 років, коли більшість дзвонів стали матеріалом для гармат.

Вартість вхідного квитка на територію становить 30 грн. Доїхати до Луцька з Києва можна потягом в середньому за 150 грн.

Читайте: Площа Гроте Маркт та вежа Белфорт – куди піти та що подивитись у Брюгге

Підгорецький замок

Підгорецький замок – пам’ятка архітектури, яка є прикладом поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями.

Час закладення фортеці – XVI століття. Існує припущення, що назву замок отримав від прізвища своїх перших власників – Підгородецьких. Сьогодні замок належить до пам’яток світу, які потребують реставрації. Великою втратою для сучасності вважаються дворик та парк, виконані в рідкісному на той час на теренах всієї держави італійському стилі.

До замку можна дістатися громадським транспортом – автобусом Львів – Підгірці за 75 грн.

Вхід на територію коштує 30 грн, а вартість екскурсії становить 60 грн.

Золочівський замок

Це колишня королівська резиденція та чудовий зразок ренесансної архітектури. Палац Якова Собеського було зведено як оборонну фортецю за проектом італійського архітектора. Він став першою спорудою на українських землях, оснащеною каналізацією та камінним опаленням.

Структура замку, що сформувалася протягом 17 століття, без суттєвих втрат збереглася до наших днів. На замковому дворі розташований Великий палац, де розміщена експозиція інтер’єрів XVII століття та зали історії.

Прекрасно зберігся і Китайський палац, який є одним з небагатьох зразків східної архітектури на українських землях. В ньому розташована експозиція східних культур (мистецтво Японії, Китаю, Індії, Єгипту).

Вхідні квитки можна придбати за 90 грн до Великого палацу та за 30 грн до Китайського. За екскурсію доведеться викласти 150 грн.

Дістатися до Золочева можна кількома способами. Найзручніший і найшвидший – автобусом зі Львова (75 грн) чи Тернополя (65 грн). Зі Львова автобуси до Золочева вирушають з АС-6, що на вулиці Личаківській. З Тернополя – з головного автовокзалу.

Меджибізька фортеця

Знаходиться на Хмельниччині. Її друга назва Білий лебідь. Колись оборонні мури фортеці були вкриті сумішшю подрібненої цегли й вапнякового розчину, тому здалеку фортеця дійсно нагадувала білого лебедя. Так ця назва збереглась і до наших днів, хоча з роками білизна поступово змилася.

Перша згадка про Меджибізький замок датується XIV століттям. На сьогодні збереглися три вежі, два замкових корпуси, замкова церква, арочний виїзний міст і оборонні стіни, костел XVII століття та підземелля.

Усе це слугувало не тільки для оборони. Це були й житлові приміщення, про що свідчать широкі вікна, каміни, білокамінні портали, фігурні аттики, кераміка.

Вартість вхідного квитка становить 30 грн, екскурсії – 100 грн.

Місто розташоване за 32 кілометри від Хмельницького. Якщо ви подорожуєте без авто, то до Меджибожа можете доїхати автобусом з автовокзалу Хмельницький-1 за 40 грн.

Раніше педіатр Євген Комаровський розповів, чи варто подорожувати влітку і який відпочинок обрати.

Фото: KARPATY LOVE, Karpaty.ua

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка