5 вулканів, які скоро “прокинуться”

5 Травня 2017, 20:08
5 вулканів, які скоро “прокинуться”

Всього на Землі, за офіційними даними, значиться 1532 вулкана. Проте, ці дані не точні, адже вулкани поділяються на безліч видів і достовірно підрахувати їх вчені не можуть.

Розбудити вулкан може землетрус або шум.

Факти ICTV дізналися, від яких вулканів найближчим часом можна чекати вивержень.

Зараз дивляться

Фудзіяма (Японія)

Цей вулкан вважається символом Японії. І хоча останнє виверження було в 1707-1708 році, вулканологи вважають, що Фудзіяма може прокинутися в результаті наслідків землетрусу в березні 2011 року. В районі гори Фудзіяма розташований гіпоцентр цього землетрусу магнітудою 6 балів.

Близько 15 років тому в безпосередній близькості від Фудзіями спостерігалися незначні поштовхи, які могли бути передвісником магматичної активності даного вулкана.

Вчені одного з університетів міста Нагойя цілком реально стурбовані тим, що в найближчі роки Фудзіяма може знову проявити свою активність, як це було в 1707 році.

Про це попереджена влада Японії, яка готова прийняти заходи по евакуації жителів, що населяють сусідні з Фудзіямою райони.

Везувій (Італія)

Влада Італії цілком серйозно побоюється пробудження Везувію, і в зв’язку з цим розробила заходи, які будуть вжиті, якщо це все ж відбудеться.

Фахівці підрахували, що коли Везувій почне вивергатися, доведеться в терміновому порядку евакуювати всіх жителів Неаполя і тих, хто населяє околиці міста.

На думку керівника служби цивільної оборони Італії, вулкан являє собою потенційну небезпеку для країни.

Останнє виверження вулкана відбулося в 1944 році.

Незважаючи на те, що вулкан поки спокійний, велика ймовірність, що він скоро прокинеться. В результаті його виверження хмара вулканічного пилу і попелу може накрити велику територію Італії.

Читайте: Виверження вулкана в Мексиці: з’явилося відео

Єллоустоун Кальдера (США)

Вулкан знаходиться в Єллоустонському національному парку, який щорічно відвідують сотні тисяч туристів. Багато хто не знає, що проводить відпочинок в одному з найбільш небезпечних місць планети.

Вулкан займає близько чверті території всього парку.

Вулканологи вважають, що Кальдера давно дозріла для масштабного виверження.

Найрагонго (Конго)

Вулкан тримає в страху весь регіон. 10 років тому він вже мало не знищив кілька сусідніх сіл. На щастя, сейсмологи встигли заспокоїти вулкан і все обійшлося.

Зараз з Найрагонго постійно надходить двоокис вуглецю через який гинуть тварини і діти.

Вулканологи попереджають про можливе виверження і те, як це може статися. Лава Найрагонга здатна досягти швидкості в 120 км на годину – від неї не вийде втекти навіть на транспорті.

Гекла (Ісландія)

Гекла – один з найбільш небезпечних і активних вулканів в Ісландії. За період з 1104 року він вивергався понад 20 разів.

Виверження Гекли відбуваються несподівано, і призводять до викидання попелу на висоту в десятки кілометрів. Цей вулкан може скоро знову прокинутися.

– У вулкана Гекла все відбувається дуже швидко, на попередження дуже мало часу. Спочатку починається землетрус – за годину-дві до виверження. Вулкан – вибухонебезпечний. За десять хвилин він здатний викинути в атмосферу попіл на висоту в десятки кілометрів. Якщо подивитися на авіасполучення в цьому регіоні, то там дуже напружений графік польотів. І якщо вулкан почне вивергатися і у цей час у небі буде літак, то створиться дуже небезпечна ситуація, – розповів провідний сейсмолог Естонського центру геології Хейді Соосалу.

До речі, в лютому на Сицилії (Італія) почалося виверження найбільшого вулкана Європи – Етни.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка