Що робити, якщо на вас напав собака

Що робити, якщо на вас напав собака

У столичному сквері Дашу атакували семеро собак. Всі вони були домашні та без повідка.

– У мене відняло дар мови, я дуже сильно злякалася, і не розуміла що робити далі. Оборонятися марно, вони стрибали на дуже велику висоту, десь по пояс мені, діставали до моїх рук. Відійти назад було марно, тому що вони просто бігли за мною, – каже постраждала.

Дівчина медик, і запевняє, від чисельних рваних ран її врятувало тепле пальто. Господиня ж своїх собак ніяк зупинити не могла. Що робити в таких ситуаціях і чи існує закон, який карає власників собак за недбальство та каліцтво оточуючих?

– На жаль, мушу сказати, що в нашому законодавстві навіть не передбачені такі поняття, як агресивні, або бійцівські породи собак. Тому і захист в нас, на разі, обмежений, – розповідає юрист Ярослава Борка.

Власнику собаки, який вигулює тварину без намордника та повідка, у разі нападу на оточуючих, загрожує попередження або штраф від 17 до 51 гривні. Тобто, за завдані комусь каліцтва, власник собаки лише відмовить собі в можливості випити від однієї до двох філяжанок кави. Дійсно дієве покарання для справжнього собачника передбачене лише у разі повторного прояву агресії. Тут або штраф від 51 до 85 гривень, або конфіскація тварини.

Зараз дивляться

Та тут постає інше питанні: як довести, що собака на вас дійсно напав зненацька, а не ви самі його провокували

– Необхідно звернутися до органів національної поліції, щоб факт нападу зафіксували. Якщо було здійснено фізичну, моральну шкоду, звернутися з позовом до суду, до хазяїна тварини, – говорить юрист.

Більше дивіться у відео програми Ранок у великому місті.


Читайте: Загризла на смерть. Хлопець нацькував собаку на свою дівчину під час побачення

До речі, у селі Нікольському Херсонської області бродяча собака напала на 9-річну дівчинку та розірвала їй обличчя.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка