Перший QR-код нації. Як зашифрувати у вишиванці своє ім’я та прізвище – ТЕСТ

Перший QR-код нації. Як зашифрувати у вишиванці своє ім’я та прізвище – ТЕСТ

День вишиванки покликаний зберегти споконвічні народні традиції створення і носіння етнічного вишитого українського одягу і святкується щорічно в третій четвер травня. Цьогоріч День вишиванки відзначаємо 20 травня.

У цей день кожен охочий може долучитися до свята, надягнувши традиційну вишиту сорочку на роботу, в університет, школу або дитячий садок.

Символи

Тривалі дослідження вчених довели, що за візерунками на стародавніх вишивках можна визначити все – від імені вишивальниці до часу її роботи.

Зараз дивляться

Відомий знавець народної творчості Володимир Підгірняк проаналізував твори майстрів Прикарпаття та знайшов певні закономірності в орнаментах, які наштовхнули його на наявність в них закодованої інформації.

Про це вчений розповів у книзі Текстова вишивка. Бродівське лист та детально розписав спеціальний алфавіт, в якому кожен символ у вишиванці відповідає певній букві кирилиці, цифри, навіть місяцю року.

Нижче є багато символів, які допоможуть вам “прочитати” вишиванку, розібратися в її значенні і навіть створити власний, унікальний орнамент.

Бонус

Знайдіть своє ім’я та імена ваших рідних чи друзів уже в готових варіантах орнаментів.

Якщо ж відповідного тут немає, згори достатньо інформації, щоб власноруч створити будь-який іменний орнамент.

 

Пройдіть ТЕСТ і дізнайтеся, чи знаєте ви значення окремих символів на вишиванці.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка