Іудеї починають відзначати Песах

Іудеї починають відзначати Песах

Оскільки дні за єврейським календарем відраховують від заходу Сонця, свято починається напередодні ввечері – 30 березня.

Песах прийнято святкувати 7-8 днів – це залежить від особливостей місця проживання конкретної сім’ї.

Традиційно єврейська Пасха настає 14 числа місяця нісана.

Зараз дивляться

Читайте: Великдень 2018: коли чистий четвер

Історія свята

Дана подія відзначається іудеями в усіх куточках нашої планети з незапам’ятних часів.

Дана релігія з закінченням часу практично не змінювалася, і багато традицій і обрядів на Песах дійшли до нас через століття.

На відміну від звичної нам Пасхи, Песах в єврейській культурі, знаменує собою не воскресіння Бога і відкриття райських врат для грішних, але розкаялися душ, а результат іудеїв з Єгипту.

Згідно з переказами, перед тим, як наслати на Єгипет останню з 10 страт, Бог наказав євреям заколоти і засмажити ягнят, а їхньою кров’ю помітити двері.

У ніч на 14 нісана Всевишній минув будинки євреїв, на яких були зроблені позначки, а в інших сім’ях померли всі первістки. Після цього Мойсей вивів єврейський народ за межі Єгипту.

Назва Песах пішло від слова “песах”, яке в перекладі з івриту означає “обійти, пройти повз”. Таким чином, свято названо на честь того, що біда обійшла будинки євреїв, і вони отримали свободу.

Традиції

Підготовка до свята здійснюється за кілька тижнів до настання єврейської Пасхи. Всі будинки приступають до проведення генерального прибирання.

У весняний період процес прибирання житла для всіх євреїв означає перехід в новий період. Будинки прибираються не тільки від бруду, але й від особливої ​​не кошерної на Песах їжі, званої хамец.

Таким словом прийнято позначати всі квасні продукти, що пройшли процес бродіння: від напоїв до хлібобулочних виробів.

Протягом кількох тижнів перед святом сім’я зобов’язана позбутися всього хамця в будинку: щось з’їдається, щось викидається, інші ж продукти продаються за символічну плату.

У перший день після повернення з синагоги і заходом сонця євреї сідають за святкових стіл, повний символічних і традиційних страв.

Читайте: Великодній кошик 2018: де в Україні найдешевший

В честь Великодня печеться особливих хліб – маца – без застосування дріжджових технологій. Цей опріснений хліб стає одним з кульмінаційних страв великоднього застілля поряд з баранячої ніжкою і поміченим яйцем.

Тільки перший і останній дні свят вважаються неробочими для євреїв. Решта тиждня називається “святковими буднями”.

Нагадаємо, коли вихідні на Великдень 2018.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка