Благодійність та материнство. Чим займалась перша леді Людмила Кучма

Благодійність та материнство. Чим займалась перша леді Людмила Кучма

Україна на початку Незалежності  успадкувала традицію радянських лідерів, які ніколи не показували власних дружин. Антоніна Кравчук залишилась непублічною. І відкривати сторінку перших леді Незалежної України випало Людмилі Кучмі.

1994-й рік. У Сполучених Штатах урочистий прийом на честь візиту президента України. На порядку денному доленосні переговори про ядерну зброю. Лідери двох країн піднімають келихи. Поруч з дружиною президента США вперше перша леді незалежної України. Журналісти відзначають у репортажах: тримається на рівних.

Виглядати елегантно й відповідно ситуації, бо по тобі судять про країну. Слідувати протоколу, розбиратись в історії, наводити культурні мости й добрі стосунки з дружинами іноземних лідерів – це негласні міжнародні завдання першої леді, і їй довелося опановувати швидко і з нуля.

Зараз дивляться

До того, як стати першою леді, Людмила Миколаївна понад 30 років відпрацювала у Конструкторському Бюро Південне. Разом з чоловіком.

Сімейні цінності, та діти – це те, на чому вона зробила акцент у позиції першої леді. Яка зазвичай задає моральні орієнтири у суспільстві.

Читайте: Впливові і незалежні. Чим займаються перші леді світу

Ще у 1996 році перша леді очолила Національний фонд Україна-дітям. З головною метою – благодійність. А що це означало у середині 90-х? Економіка лежить, держава не в змозі виконувати навіть прямих обов’язків: забезпечувати пенсіями,  зарплатами, медичною допомогою. Люди потребували найпростіших речей. А благодійністю займалися хіба церковні організації.

Людмила Кучма першою зуміла організувати тих, хто мав гроші і міг допомогти нужденним.

Втім, благодійність не милостиня. І головна позиція фонду першої леді допомогти не просто вижити, а реалізуватися. Тому в полі зору, окрім нужденних, були й креативні таланти. Які не мали шансу пробитися.

Людмила Кучма у Франції отримала посвідчення спеціального посланця ЮНЕСКО. У справі допомоги молодим талантам. Україну у Парижі представляли обдаровані діти.

Сотні талановитих дітей у найрізніших сферах негласні похресники Людмили Кучми. А ще люди з обмеженими можливостями. Саме вона вивела паралімпійський рух України на державний рівень.

Власне, Людмила Кучма стала першим оператором державної соціально-гуманітарної політики.  Якої до того, по суті, не було. Це було  відправною точкою для розвитку благодійництва в країні.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка