Багатії-кіборги і зарплата за безробіття. Прогноз Юваля Харарі на 100 років

4 Листопада 2019, 14:57
Багатії-кіборги і зарплата за безробіття. Прогноз Юваля Харарі на 100 років

Всесвітньо відомий ізраїльський історик і футуролог, автор бестселерів про майбутнє людства Ювал Харарі розказав в ексклюзивному інтерв’ю Фактам тижня про те, яким бачить розвиток людства.

За прогнозом Харарі є три шляхи розвитку, або апгрейду людини. Вже зараз вчені проводять вдалі генетичні експерименти на тваринах і навіть вирощують їхні клони. Одна з останніх розробок американських вчених – нерогата корова. Вони спершу знайшли таку худобу в природі, виявили ген, що відповідає за кісткові відрости і вживили в ембріон теляти.

Дивіться: Куховарить і доглядає за літніми людьми: як працює система Розумний дім у Європі

Зараз дивляться

Генетичні експерименти над людьми, принаймні офіційно, поки що ніхто не ставить. Треба узгодити це питання на законодавчому та моральному рівні. Та кіборги вже в наші дні ходять серед нас. Це люди з металевими кінцівками, які керуються сенсорами. В сучасному світі медицині кіборгізація стала невід’ємним інструментом.

Незабаром люди стануть генетичними мутантами чи кіборгами. Але для усіх цих модифікацій потрібні гроші, які мають не всі.

За прогнозом Ювала Харарі можливий третій варіант. Деякі люди можуть відмовитись від біологічного існування і скопіювати свідомість до віртуального світу. Це буде виглядати прямо як життя у фільмі Матриця.

За 50-100 років, якщо нам не вдасться контролювати нові технології, людство може розділиться на різні біологічні касти – багаті та впливові можуть стати суперлюдьми. А решта людей може стати так званою непотрібною кастою.

За прогнозом Харарі – це і є найбільша небезпека від наступу технологій. Із розвитком штучного інтелекту зникатимуть цілі професії і галузі.

Спеціалісти кажуть, що уже через 100 років машини зможуть повністю замінити людей. Дехто заявляє навіть про можливість повстання машин проти своїх творців. У це не надто вірить Ювал Харарі, хоча каже, що людству дійсно загрожує знищення.

І тут все залежить від того, в чиїх руках будуть технології майбутнього. У демократичних країнах обговорюють можливість введення так званого базового доходу. Ти не працюєш, але все одно отримуєш гроші. Такий собі комунізм майбутнього.

В ХХ столітті електроенергія, радіо, машини ефективно використовувались для будівництва комуністичних диктатур СРСР чи фашистської Німеччини. Те саме стосується сьогодні біотехнологій та штучного інтелекту. Це може привезти до створення найгіршого з усіх тоталітарних режимів де усі будуть під ковпаком.

Наразі США, Китай, Євросоюз та Росія розгорнули технологічну боротьбу ще з більшою силою ніж під час Холодної війни. І знову на кону – виживання людства.

Нагадаємо, засновник SpaceX Ілон Маск вважає, що люди недооцінюють штучний інтелект і ставляться до нього як до розумної людини.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка