Бодібілдер та супергерой: що відомо про актора, який зіграв Дарта Вейдера

29 Листопада 2020, 10:29
Бодібілдер та супергерой: що відомо про актора, який зіграв Дарта Вейдера
Джерело: Getty Images

Девід Проуз – актор, бодібілдер і важкоатлет, але найбільше відомий як виконавець ролі Дарта Вейдера в оригінальній трилогії Зоряні війни (1977-1983). Крім цього, він також виконував роль супергероя на ім’я Людина кодексу Зеленого Хреста.

Цікаво, що, хоча Проуз виконав одну з ключових і найбільш пам’ятних фігур культової франшизи, ніхто не знав ні його особи, ні навіть голосу. На зйомках актор виголошував репліки свого персонажа, але пізніше його переозвучили голосом Джеймса Ерла Джонса.

Річ у тім, що у Проуза був досить брутальний, але зовсім не страшний західний акцент, через який на знімальному майданчику його прозвали Дартом Фермером. А у Дарта Вейдера, за задумом режисера, голос повинен був бути глибоким і таким, що лякає.

Зараз дивляться

Читайте: Всесвіт Зоряних війн: вийшов новий трейлер Мандалорця

Однак акторові обіцяли, що його особа в картині все-таки промайне – в кінці картини Повернення Джедая, де з’являється привид Дарта Вейдера. На жаль, і тут надії виконавця не реалізувалися: замість нього на екрані з’явився актор Себастьян Шоу.

Проуз близько 40 років відвідував майже всі з’їзди фанатів Зоряних воєн. У Британії він також відомий за роллю супергероя на ім’я Людина кодексу Зеленого Хреста, яка популяризує безпеку дорожнього руху.

Смерть Проуза

Британський актор і колишній бодібілдер Девід Проуз помер у віці 85 років. Він відомий за роллю Дарта Вейдера в класичній трилогії Зоряні війни.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка