Фото Авто

Яндекс.Таксі: тарифи, як підбирають водіїв і контролюють якість

25 Жовтня 2016, 17:13
Яндекс.Таксі: тарифи, як підбирають водіїв і контролюють якість

Новий сервіс від Яндекс буде працювати в Києві і області, а також у Харкові, Одесі та Дніпрі. У Києві вже є 12 таксопарків і 300 авто. Тарифи стартують від 15 грн. Вартість 1 км – 4,5 грн.

untitled-1-01

– Ми – найбільший сервіс практично у всіх 41 містах, де давно працюємо (Росія, Білорусь, Грузія, Вірменія, Казахстан). У нас 1 тис. таксопарків і диспетчерських. 70 тис. водіїв, – заявив генеральний директор Яндекс.Таксі Тигран Худавердян.

Крім того, він стверджує, що у Яндекс.Таксі немає жодного власного авто.
– У нас у власності немає жодного автомобіля. Агрегуємо існуючі таксопарки і диспетчерські служби. Ми є додатковим джерелом замовлень для водіїв і таксопарків, – запевняє Худавердян.
За словами генерального директора, Яндекс.Таксі не руйнують бізнес і не витісняє існуючих на ринку гравців.

Зараз дивляться

– Така модель дозволяє зібрати набагато більше водіїв. До нас підключені практично всі таксисти в місті, – говорить Худавердян.

Конкурентність

Якщо ви викликаєте таксі, то завжди платите не тільки за поїздку, а за весь час, що водій вас чекав і їхав до вас на виклик. Яндекс.Таксі вважає, що його основний ворог – холостий час, який водій простоює в очікуванні замовлення та подачі авто. Йдеться про так званий фактор утилізації. Яндекс.Таксі вважає, що зараз водії таксі у Києві близько 40% робочого часу простоюють. Їх завдання – правильно побудувати оптимальну логістику.

Життя водія

Водій таксі повинен стати як водій метро, коли авто їде від пункту до пункту, підбираючи пасажирів. Такий водій буде мати стабільний заробіток. Для цього розробляється спеціальна програма – Яндекс.Таксометр. Коли надходить нове замовлення – у водія є до 15 секунд, щоб його прийняти. У водія відразу ж показується маршрут до пасажиру в об’їзд пробок.

Також у Яндекс.Таксометра є хмарне рішення для таксопарків з управління його основною діяльністю. Ці програми постійно поліпшуються.

Контроль якості

Яндекс.Таксі – перший випадок, коли Яндекс зіткнувся із загрозою якості онлайн. Мова про водіїв і автомобілі. Проблему вирішили, створивши систему дистанційного контролю.

Водій через Яндекс.Таксометр раз в три дні повинен фотографувати своє авто з різних ракурсів (від 8 до 15) – спереду, ззаду, ремені безпеки, багажник. Ці дані потрапляють модераторам. Наприклад, 2 рази авто було брудним – роботу з Яндекс.Таксі для такого водія призупинено до моменту, поки авто не помиють.

Чому це круто?

Одна перевірка обходиться Яндексу приблизно в 2 центи. Це приблизно раз в 100 дешевше, ніж витрачають класичні автопарки для переглядів автомобіля.

Так, водії іноді фотографували фотографії, але зараз у Яндекса є розпізнавання образів і обдурити модератора неможливо.

Як підбирають водія?

По-перше, водія навчають і проводять міні-іспит – психологічний тест, який перевіряє конфліктність і знання міста.

Як контролюють якість

– Працюють тільки з таксопарками і диспетчерськими.
– Перевіряють водіїв при підключенні.
– Практично щоденні онлайн-перевірки.
– “Контрольні закупівлі”, коли підставний пасажир перевіряє якість поїздки.
– Можливість ставити оцінки користувачами водіям.

Тарифи

15 грн – посадка +2 км

4,5 грн – кожен наступний км

Передмістя – +2 грн за 1 км

5-7 хв. – подача машини

Наприклад, від Хрещатика в аеропорт Жуляни буде коштувати приблизно 60 грн.

Київ

300 автомобілів

12 таксопарків

Харків, Одеса, Дніпро – такі міста, де буде представлено Яндекс.Таксі. Коли саме – організатори не уточнюють.

Оплата

Зараз оплатити поїздку можна лише готівкою. Картою – в найближчі кілька тижнів. Крім того, організатори наголошують, що дитяче крісло в авто буде доступне до кінця першої половини 2017-го.

Чому сервіс запускається тільки зараз?

Причина: не були психологічно готові, також інфраструктура таксі (система обміну замовленнями) була монополізована. Таксопаркам забороняється брати замовлення з інших джерел, інакше їх відключать від сервісу обміну. Яндекс довго шукав, поки не знайшов парки, які готові ризикнути.

15 грн – назавжди?

Ні. Яндекс.Таксі намагається розрахувати економіку водія. В Яндекс.Таксі є підвищувальні коефіцієнти, які працюють автоматично. У перші два місяці (мінімум) вони працювати не будуть (наприклад, у години пікового попиту).

Коефіцієнт розраховується повністю автоматично: якщо дощ, заметіль – він вище.

 

– Чи може замовник підняти тариф вручну, у разі, якщо водій відмовиться їхати через низький тариф?

– Поки що ні. Яндекс.Таксі розраховує зібрати достатню кількість водіїв, аудиторію, щоб водії почали заробляти на обсязі.

Вимоги до таксопарків, якості і класу авто

Формальні – вік авто не старше 10 років. Є правило по чистоті авто. Яндекс.Таксі розраховує на партнерів, які будуть стежити за чистотою і справністю авто.

Гарантії, що водій приїде за 5-7 хвилин

Єдиний спосіб накрутити ціну штучно – спеціально їхати повільно або накрутити кола на круговому русі. Але Яндекс.Таксі перевіряє маршрут, пасажир може повідомити про проблему одразу ж через додаток.

Читайте: Літаюче таксі від Airbus

5-7 хв – реальність?

2 хвилини в центрі – реально. У спальних районах складніше з подачею, але за 2 місяці Яндекс.Таксі обіцяє наповнити автопарк і проблем з подачею за заявлені 5-7 хвилин бути не повинно.

Плани

Після Києва, Харкова, Одеси, Дніпра Яндекс.Таксі планує працювати в Київській області. Яндекс не розглядає для бізнесу міста з населенням менше 500 тис. чоловік.

Безпека

Коли пасажир сідає в таксі і водій натискає кнопку “початок поїздки”, таксометр озвучує: “Ласкаво просимо в Яндекс.Таксі! Будь ласка, пристебніться”.

Але ми не всесильні, змусити всіх пристебнутися ми не можемо.

Про водіїв, які грубо порушують правила дорожнього руху, Яндекс.Таксі відразу отримує сигнал. І працює з таксопарками.

Завдання сервісу – щоб Яндекс.Таксі замінив особистий автомобіль.

Також відомо, що автопарк таксі досить різноманітний: від CHEVROLET Aveo, Kia Cerato до Mercedes бізнес-класу, Jaguar, позашляховиків Honda.

Нагадаємо, улітку у Києві запустився сервіс Uber. Факти порівнювали тарифи популярних сервісів таксі.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка