Фото Авто

Як навчитися паркуватися – 3 схеми

Як навчитися паркуватися – 3 схеми

Паралельна парковка заднім ходом

Спочатку оцініть реальну відстань між автомобілями.

Якщо вона менше, ніж 1,5 довжини вашого автомобіля, то краще не намагатися втиснутися між ними, а пошукати інше місце.

Якщо відстань більше, ніж 1,5 довжини вашого автомобіля, то можна приступити до паркування.

Зараз дивляться

Схема руху буде наступною:

1. Рухаємося прямо вздовж дороги і зупиняємося поруч з автомобілем, перед яким хочемо припаркуватися.

Зупинитися потрібно так, щоб задні колеса вашого автомобіля проїхали лінію заднього бампера, яка стоїть біля тротуару машини.

Можна відразу зупинити задні колеса на цій лінії, але тоді важко буде повернути кермо. Орієнтуватися можна по задній стійці або спинці заднього сидіння. Відстань між машинами має бути приблизно близько 1 метра.

2. Починаємо рух назад на мінімальній швидкості.

Як тільки ваші задні колеса порівняються з лінією заднього бампера “сусіда” (можна орієнтуватися по спинці заднього сидіння вашої машини), швидко повертаємо кермо вправо і продовжуємо повільний рух.

Одночасно доведеться ще стежити за дорогою, так як ліве крило зараз буде сильно виступати на проїжджу частину.

3. Коли автомобіль займе положення приблизно 40-45 градусів до тротуару (чим довше ваш автомобіль, тим кут повинен бути менше), найкраще зупинитися і вирівняти колеса в положенні “прямо”.

4. Коли ваш передній правий кут перетне лінію заднього бампера автомобіля, який стоїть позаду (на схемі це пунктирна лінія), зупиняємося і повертаємо колеса до упору вліво.

5. Утримуємо поверненими колеса і продовжуємо рух заднім ходом до тих пір, поки машина не розташується паралельно тротуару. Стежимо за автомобілем, який знаходиться позаду, щоб випадково не зачепити його. вирівнюємо колеса

6. Парковка завершена. Можна буде трохи подати вперед або назад, щоб у автомобіля, який залишився позаду, було місце для виїзду.

Парковка під кутом до дороги

Виконується по ходу прямолінійного руху. Дуже часто місце стоянки розмежовано відповідною розміткою.

Для виконання цього маневру потрібно тримати інтервал з автомобілями, які стоять біля тротуару, приблизно 1,5.

1. Сповільнюємо рух. Коли вітрове скло вашого автомобіля порівняється з лівим заднім кутом машини, за якою хочемо припаркуватися, швидко повертаємо кермо вправо.

2. Повільно в’їжджаємо на місце парковки. Вирівнюємо колеса так, щоб опинитися посередині автомобілів або розмітки.

3. Продовжуємо в русі вирівнювати колеса і рухаємося вперед, поки праве колесо не упреться в бордюр. Якщо бордюр дуже високий, тоді зупиняємось не доїжджаючи до нього.

Перпендикулярна парковка заднім ходом

1. Рухаємося уздовж дороги, зліва від припаркованих машин, які стоять перпендикулярно. Сповільнюємо рух. Бачимо автомобіль, за яким є вільне місце.

2. Коли передні колеса вашого автомобіля порівняється з правим краєм автомобіля, який стоїть позаду, повертаємо кермо вліво до упору і висуваємося по дузі, поки машина не займе перпендикулярне положення щодо паркувального ряду. Вирівнюємо колеса і зупиняємося.

3. Заднім ходом на мінімальній швидкості здаємо назад. В’їхати на місце парковки потрібно так, щоб розташуватися посередині між двох інших машин або в межах розмітки.

4. Парковка завершена.

Читайте: 100 тис. штрафу, довідки і техогляд. Нові правила для водіїв

До слова, влітку українці будуть здавати теоретичну частину іспиту на водійські права за новими правилами. У квитках приберуть непотрібні запитання, а сам процес зніматимуть на відео.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка