Ціни на бензин на всіх АЗС – прогноз

Ціни на бензин на всіх АЗС – прогноз

Про це написав у Facebook керівник групи А-95 Сергій Куюн.

– З приводу цін на колонках. За розрахунками Консалтингової групи А-95, потенціал зростання, закладений ослабленням курсу гривні і зростанням світових цін на вуглеводні, вже практично вичерпано, – написав Куюн.

За його оцінкою, 1,8 грн на літр додав в ціну бензину зростання котирувань (на $70 за тонну з 1 грудня 2017 року, коли почався підйом), близько 50 коп. додав зростання курсу долара і 45 коп. На літр приплюсував курс євро, в якому встановлені акцизи.

– Сумарно собівартість бензину піднялася за два місяці на 2,75 грн за літр. У свою чергу середня ціна палива на колонках за це період виросла на бензин і ДТ на 2,4 грн/л. Думаю, що залишилися до паритету 30-40 коп. за літр будуть додані найближчим часом за рахунок ще однієї хвилі підвищення в мережах економ-класу (тут тон задають заправки Привату), – коментує експерт.

Читайте: Як знизити витрату палива взимку – 5 порад

Зараз дивляться

Так, за рахунок тривалого циклу переробки нафти Приватні зростає більш плавно і за 2 місяці зріс на 2 грн за літр. У свою чергу, “преміальні” мережі реагують на зовнішню кон’юнктуру більш чутливо, отримуючи імпортне паливо по щодня мінливих котирувань.

– Саме тому вони виросли на 3 грн/л. Так що верхній рівень цін уже навряд чи підніметься, а от нижній ймовірно подорожчає вже на днях, – висловив думку Куюн.

Нагадаємо, вчора стався новий стрибок на бензин і дизпаливо.

Теги
Бензин
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка