Новий список захворювань, з якими не можна сідати за кермо (ІНФОГРАФІКА)

20 Березня 2018, 16:29
Новий список захворювань, з якими не можна сідати за кермо (ІНФОГРАФІКА)

Міністерство охорони здоров’я опублікувало проект наказу, в якому міститься перелік медичних протипоказань для кандидатів у водії та водіїв.

У пропонованому документі є тільки дві градації – для приватного транспорту і для комерційного транспорту.

У чинному зараз наказі окремо прописані вимоги до водіїв мотоциклів, автомобілів, вантажівок, автобусів, трейлерів, трамваїв і тролейбусів.

Зараз дивляться

У двох редакціях найбільша кількість обмежень стосується хвороб очей, але діючий документ забороняє управління легковими автомобілями, якщо штучний кришталик встановлено хоча б на одному оці, а нова редакція цей випадок не регламентує.

Також чинна редакція забороняє сідати за кермо в разі порушення відчуття кольору, а нова редакція зазначає, що порушення відчуття кольору допускаються.

Читайте: Авто зупинила поліція: причини і необхідні документи

Чинна редакція забороняє сідати за кермо легкового автомобіля при будь-якому порушенні функцій вестибулярного апарату, а в новій редакції таких обмежень немає.

В існуючій редакції є пряма заборона на керування легковими автомобілями при наявності хронічних психічних захворювань і станів, які прирівнюються до них.

Нова редакція містить чіткий список діагнозів таких захворювань.

Зараз заборонено керування легковим автомобілем людям, що страждають на цукровий діабет, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, а також мають зріст менше 150 сантиметрів.

У новій редакції такі нормативи відсутні. Також новий перелік хвороб дає лікарям більше свободи.

При багатьох недугах і навіть інвалідності допуск до керування легковим автомобілем можливий в індивідуальному порядку.

Запропонована Міністерством охорони нова редакція документа теоретично повинна спростити проходження медичного огляду і надати можливість управляти автотранспортом більшій кількості людей.

Раніше Факти ICTV писали, як оформити ДТП без поліції.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка