Коли змінюють ланцюг ГРМ

Коли змінюють ланцюг ГРМ

Будь-який власник автомобіля має турбуватись про технічний стан свого транспорту. А тому, якщо щось зношується, потрібно це замінити. Адже від справності авто залежить і ваша безпека.

Факти ICTV розкажуть, як замінити одну із ключових деталей двигуна – ланцюг ГРМ.

Що таке ланцюг ГРМ

Як вже згадувалось вище, ланцюг ГРМ є частиною двигуна. Він схожий на ланцюг у велосипеді і слугує для синхронізації обертання колінчатого та розподільного валу.

Зараз дивляться

Це допомагає впускному та випускному клапанам одночасно відкриватися та закриватися з однаковими інтервалами під час кожного оберту двигуна.

Якщо ланцюг ГРМ не працюватиме так, як потрібно, то це призведе до несправності двигуна. А в майбутньому – до дорогого ремонту. Не кажучи вже про те, що це створює небезпеку для вашого здоров’я та життя.

Фото: Depositphotos

Коли потрібно замінити ланцюг ГРМ

Рано чи пізно ланцюг ГРМ може зноситись та розтягнутись. А тому у цей момент потрібно його замінити. Але як зрозуміти, що ланцюг може бути несправним? Варто звертати увагу на такі ознаки:

  • Коли автомобіль їде, ви чуєте невластивий гучний гуркіт у двигуні;
  • Ви спостерігаєте грубу та не плавну роботу двигуна, коли він запускається;
  • На панелі управління постійно горить помилка P0355;
  • Висунутий шток натягувача для ланцюга. Щоб це перевірити, потрібно буде знімати передню кришку двигуна. Якщо натягувач зрушився на 8-10 мм, то ланцюг розтягнувся.

Також один із найнадійніших способів, як визначити несправність ланцюга ГРМ – це комп’ютерна діагностика, яка здійснюється спеціалістами на СТО.

Визначити, при якому кілометражі автомобіля потрібно замінити ланцюг ГРМ, майже неможливо. Більшість виробників кажуть, що це потрібно робити при пробізі 400 тис. км.

Проте орієнтуватись на ці цифри буде неправильно. Адже ланцюг може зноситись і раніше. Тому варто періодично робити діагностику та доглядати за справністю технічних частин автомобіля.

Якщо ви переконані у тому, що ланцюг несправний, вам потрібно звернутись до механіків, які його замінять.

Окрім того, що ланцюг ГРМ може розтягнутись, він ще може й порватись. У такому випадку вам потрібно терміново звернутись у СТО та замінити вже і клапани, які гарантовано будуть пошкоджені. До такого стану автомобіль краще не доводити. Та і така заміна обійдеться вам набагато дорожче.

Також з 17 березня в Україні почали діяти нові штрафи за порушення водіями правил дорожнього руху, зокрема за водіння у нетверезому стані.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка