Безсмертя в обмін на планету й друзів. Яку ціну заплатить людина за вічне життя

Безсмертя в обмін на планету й друзів. Яку ціну заплатить людина за вічне життя

Що хорошого у безсмерті?

Американський журналіст і трансгуманіст Золтан Істван вважає, що у людини має бути вибір у всьому. Навіть у тому, коли закінчити її власне життя. Адже це неймовірна можливість. Особливо зараз, коли кожна година має значення.

Ми змогли б зайнятися усім, про що так давно мріяли. Освоїти скільки завгодно професій. Наші можливості не були б обмежені життям, тривалість якого нам невідома, ми б не залежали від випадковості і змогли розкрити свій потенціал повністю.

Хто отримає шанс на безсмертя?

Істван вважає, що технології безсмертя повинні бути доступними, а не стати новою “іграшкою” багатіїв. Звичайно ж, люди зі статком першими отримають можливість жити по 500 років. Проте більшість футуристів вважають, що після появи технології продовження життя, ціни на неї різко впадуть, як це сталося з комп’ютерами.

Читайте: Як уповільнити старіння – вчені знайшли спосіб

Вже зараз великі компанії (Google Calico, SENS Research Foundation) називають смерть хворобою та активно шукають ліки, аби її позбутися. Наприклад, вчені з Каліфорнії найближчим часом планують почати дослідження з очищення організму від протеїнів, що спричиняють старіння.

Які проблеми створить безсмертя?

Професор психології Ден Адамс вважає, що людина сприймає своє життя як послідовність сюжетів. У нашій уяві не може бути історії без кінця. Безсмертя може призвести до того, що люди кардинально змінять своє ставлення до життя та стануть черствими.

Ми перестанемо довіряти стороннім, у нас не буде друзів (адже перемога над старінням не скасовує нещасні випадки), ми перестанемо підтримувати харизматичних лідерів та відмовимося змінювати власну думку.

Але нас також очікує проблема перенаселення. У якийсь момент на Землі просто не залишиться місця для нових людей. Вся система охорони здоров’я перебудується для того, аби підтримувати життя безсмертних та викреслити можливість народження нових людей.

Рано чи пізно, через те, що люди забудуть про цінність життя, вони знищать екосистему планети та зроблять її непридатною для життя. Тоді нам залишиться тільки покинути її та відправитися у космос для колонізації нових світів. По суті, ми шукатимемо нову планету для знищення. Щасливі, безсмертні, та вже не люди.

Нагадаємо, вчений-футуролог Джеймс Вудхайзен вважає, що ближче до 2050 року ми навчимося розуміти наш організм.

Владислав Бомбела.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка