Космічний телескоп Hubble не перестає дивувати навіть на пенсії – він зробив дивовижний знімок туманності Тарантулу у сузір’ї Золота Риба. Незвичайним фото поділилися в агентстві NASA.
Так, ділянка міжзоряного середовища розташована за 161 тис. світлових років від Землі. У ній зірки утворюються з іонізованого газоподібного водню.
На знімку можна помітити хмари газу та пилу, які кружляють навколо новонароджених зірок. Відомо, що апарат Hubble вже вивчав цю туманність, як і новий телескоп Джеймса Вебба. Це скупчення зірок вважається найяскравішим у відносній близькості від нас – там зароджуються об’єкти особливої величини.
На відміну від Hubble, новий телескоп має набагато потужнішу апаратуру – за час свого дослідження він уже відкрив понад тисячу молодих зірок, які раніше ховалися від вчених.
Знімок допоможе вченим дізнатися більше, як космічний пил взаємодіє із зоряним світлом у різних середовищах.
Втім, не тільки космос багатий на те, що відбувається – нещодавно стало відомо, що обертання внутрішнього ядра Землі майже зупинилося. Крім того, воно може розпочатися в інший бік. За заявою вчених, нічого катастрофічного не буде.