19 січня православні християни відзначають хрещення. Важливе свято зберігає величезну кількість звичаїв і традицій, які передаються з покоління до покоління. Серед них – освячення води.
Духовник Українського католицького університету отець Ігор Пецюх відповів на головні питання парафіян щодо цієї традиції, повідомляє Релігійно-інформаційна служба України (РІСУ).
Навіщо освячують воду
На думку священника, у цьому обряді закладено величезний зміст.
– Святять воду не тому, що маємо, а тому, що хочемо і бачимо в цьому сенс. Адже християни бачать зв’язок свого духовного життя із матеріальним світом, – розповів священик.
Отець Ігор зазначив, що вода не є чарівною, але позитивно впливає на тих, хто її з вірою сприймає. Святу воду неможливо відрізнити від звичайної за допомогою різноманітних досліджень.
Як використовувати
Тож чіткого правила використання святої води немає. Найважливіше відбувається під час обряду – в нього потрібно вкладати зміст, інакше він не отримає потрібного ефекту. Традиції та віра здатні надати позитивний вплив на довкілля, а також на воду.
Так, її п’ють або окроплюють себе, близьких та будинок. Предки вірили, що свята вода здатна позбавити членів сім’ї хвороб, і захистити будинок від непроханих гостей. Йдеться про нечисту силу.
Щоб худоба не хворіла взимку та навесні, їй також давали цілющу воду у це свято.
Однак не покладатись на воду як на медичний препарат. Відмовлятися від медикаментів чи курсу лікування не варто, але можна поєднувати. Щоправда, робити це потрібно лише в тому випадку, якщо це не завадить процесу одужання. Наприклад, не варто пити холодну воду, якщо від цього постраждає загальний стан здоров’я чи імунітет. Краще не вдаватися до крайнощів.
Щодо зберігання святої води, то її необов’язково зберігати вдома. Щоправда, її виливати можна лише у тих місцях, де не ходять люди чи тварини. Наприклад, полити сад, або порадувати дерево водою.
Січень вже майже закінчився – саме час дізнатися, що нам підготував лютий. Останній місяць зими принесе багато свят, у тому числі церковних. Наприклад, на кінець снігового сезону припадає Масляна. Ознайомитися з повним календарем церковних свят лютого 2023 можна на Фактах ICTV.