Свято, на яке чекають діти й дорослі: історія і традиції Дня святого Миколая

Каріна Зуєва випускова редакторка Lifestyle
День святого Миколая

19 грудня відзначають День святого Миколая (День Миколи Чудотворця). У це чарівне і добре свято діти і дорослі чекають на подарунки під подушкою.

Кожне свято має свою історію і традиції, День святого Миколая – не виняток, проте не всі знають, від чого він пішов і чому ми його відзначаємо. Факти ICTV вирішили розповісти вам про це детальніше.

Історія свята День святого Миколая

Вважається, що святий Миколай жив у 270-345 роках до нашої ери. Згідно з легендою, він був із багатої родини, проте рано осиротів.

З дитинства святий виявляв інтерес до Бога, молився і проводив багато часу в храмі. Згодом дядько-єпископ висвятив Миколая на священника.

Оскільки він був із знатної родини, йому дістався не малий спадок, який він роздав тим, хто його потребував. Так він почав допомагати бідним і нужденним: приносив людям їжу, теплі речі, іграшки, а робив все це таємно.

Коли люди дізналися, хто стоїть за всіма добрими справами, обрали святого в єпископи. Про нього ходить безліч добрих легенд. Наприклад, що він залишив мішечок із золотом доньці бідняка, щоб сім’я її багатого нареченого не була проти їхнього шлюбу.

Спочатку Миколай був покровителем моряків, дітей, невинно засуджених, але люди звертаються до нього і з іншими життєвими проблемами.

Традиції на День святого Миколая

Головна традиція, про яку знають всі дорослі і діти – залишати таємно подарунки. Зазвичай це роблять в ніч на святого Миколая. Презенти кладуть під подушку, в черевики чи інші місця, де їх зможуть знайти.

Дітлахи також пишуть листа Миколаю, розповідаючи про те, що б вони хотіли отримати у подарунок. Слухняні їх отримують, а ось на вередливих чекають різки чи вугілля.

Наші предки в цей день влаштовували гуляння, що збереглося досі. Важливим цей день був і для тих, хто збирався йти під вінець. Дівчата наводили в своїх скринях порядки, готували одяг, в якому збираються зустрічати сватів.

Важливо на Миколая сходити до церкви, оскільки це релігійне свято, та помолитися святому.

Прикмети на День святого Миколая

  • Якщо на День святого Миколая мороз, тоді буде урожайний рік на хліб і овочі.
  • Сонячна погода віщує теплий травень.
  • Якщо на Миколая замете снігом, зима буде холодною.
  • Дощ в День Миколи Чудотворця – до хорошого врожаю озимих.
  • Наші предки в цей день роздавали борги, щоб наступного року жити в достатку.