Про оборону Ірпеня та катастрофу Ан-26: чотири аудіосеріали, які варто послухати

Марина Корзун керівниця розділу Lifestyle
Про оборону Ірпеня та катастрофу Ан-26: чотири аудіосеріали, які варто послухати

Формат подкастів має величезну популярність в усьому світі. Цей тренд поширюється та видозмінюється до аудіосеріалів, які дають змогу споживати художній чи документальний контент через навушники. Що таке аудіосеріали, як вони виникли в Україні та які аудіосеріали справді варто послухати читайте в матеріалі.

Як з’явилися аудіосеріали в Україні

Аудіосеріали (або ж наративні подкасти) це проєкти, в основі яких лежить одна чи кілька історій. Такий формат дає можливість автору розповісти їх у різних жанрах, не обмежуючись засобами та хронометражем.

Аудіосеріали виникли на потужній традиції радіовистав, які були популярні у ХХ столітті. На українському радіо вони є й досі в ефір виходять як архівні, так і сучасні проєкти.

Наративні подкасти в Україні розвиваються протягом кількох останніх років. Їх значно менше, ніж розмовних, оскільки вони потребують більше грошей і людського ресурсу.

Протягом 2022 року з’явилися десятки нових подкастів. Зокрема проєкти, які стосуються війни, інтерв’ю, новинні подкасти, історії цивільних, історії міст, які були окуповані або зазнали значних руйнувань. Крім того, зріс запит, а тому і пропозиція на подкасти про історію й культуру, які шукають відповіді на запитання, ким ми є, якими є наша історія й культура у локальному й світовому контекстах, пояснює продюсерка Megogo Audio Юлія Білоус.

Вона додає, що ринок росте якісно, жанрово й тематично.

Саме тому і наша професійна премія Слушно, яка щороку відзначає найкращі українські подкасти, лишається динамічною і у 2023-му точно відреагує на виклики галузі. Це можуть бути нові жанрові номінації або ж професійні категорії нагороди за якісний звук чи сценарій, додає Юлія.

Які аудіосеріали варто послухати

  • Опір

Нещодавно презентований документальний аудіосеріал Опір оповідає історії чотирьох українців, які після 24 лютого стали до лав ЗСУ для захисту Ірпеня від російської навали у лютому-березні 2022 року.

У моєму житті це була не перша мобілізація, але кожна служба в армії, кожна участь у бойових діях і кожна окрема бойова ситуація це новий досвід, і це кожного разу по-новому і з чистого аркуша. Відповідати на запитання для аудіосеріалу стосовно подій, які відбувалися в березні-лютому 2022 року, було легко, бо завжди легко говорити про те, чого не соромишся, зізнається журналіст і молодший сержант, один із героїв проєкту Антон Голобородько.

  • Ан-26. Історія останнього польоту

Ан-26 Історія останнього польоту від Суспільне Подкасти розповідає про авіакатастрофу Ан-26, яка сталася 25 вересня 2020 року поблизу Харкова і забрала життя 26 курсантів та офіцерів Харківського університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба.

Ми поставили собі за мету зібрати усю наявну інформацію про обставини катастрофи та все, що з нею пов’язано. Це і хроніка подій, і спогади про загиблих, й інформація про результати розслідування, каже керівниця диджитал-команди Суспільного Харків Тетяна Федоркова.

  • Літо в Антарктиді

Документально-художній аудіосеріал Літо в Антарктиді власного виробництва Megogo Audio це вісім епізодів про подорож тривалістю від Львова до української антарктичної станції Академік Вернадський. Головний герой проєкту Сашко, який намагається здійснити свою мрію подорож до Антарктиди. У цьому йому допомагає друг Маркіян Прохасько.

  • Культурний трибунал

Культурний трибунал The Ukrainians Audio подкаст про визначних українських діячів культури, мистецтва, науки, про колекції світового рівня, які російська імперія впродовж століть привласнювала собі. Це перша велика фіксація культурних крадіжок Росії.

Tags: Серіал