Ніно Катамадзе засудили за участь в акції протесту в Грузії: що відомо

Тетяна Штерєва редакторка розділу Стиль життя
Ніно Катамадзе отримала вирок суду

Фото: Ніно Катамадзе/Instagram

Грузинську співачку Ніно Катамадзе та ще вісьмох активістів оштрафували на 5 тис. ларі кожного (майже 75 тис. грн). Такий вирок їм виніс суд Кутаїсі (Грузія) за участь у символічній акції протесту 26 січня на підтримку журналістки Мзії Амаглобелі, яка вже 30 днів голодує у в’язниці.

Вирок Ніно Катамадзе та іншим активістам

Кутаїський міський суд, у відповідь на прохання прокуратури, визнав дії активістів порушенням адміністративного кодексу Грузії.

Суддя Ціцін Мосідзе відхилила прохання адвокатів зупинити розгляд справи, попри аргументи, що дії активістів не порушували приватної власності та не несли загрози. У залі суду після оголошення рішення лунали вигуки: Несправедливий суд! і Свободу Мзії Амаглобелі!

Підтримку Ніно Катамадзе на етапі судового процесу висловила й українська співачка Джамала. До слова, грузинська артистка також неодноразово підтримувала Україну в боротьбі проти російських окупантів.

– У Кутаїсі проходить судове засідання проти Ніно Катамадзе. Судять за участь у мирних пікетах. Моя підтримка тобі, моя рідна, – написала Джа у сториз.

Фото: Джамала/Instagram

Серед оштрафованих – журналісти, психологи, громадські активісти та освітяни. Вони протестували біля будинку судді Малахаза Окропірашвілі, який відмовився розглядати апеляцію щодо незаконного ув’язнення Мзії Амаглобелі. Акція тривала близько 20–30 хвилин, і, як зазначили адвокати, була виключно символічною.

Адвокатка Анна Чафідзе заявила, що рішення суду порушує конституційне право на свободу зібрань і слова. Вона підкреслила, що мотиви учасників акції — боротьба за життя журналістки — є виправданими. Інший адвокат, Валеріан Тевдорадзе, наголосив, що акція проходила на тротуарі, а не на приватній території, і не порушувала прав власника.

Захисники також звернули увагу, що поліція не втручалася в акцію, а протокол про адміністративне правопорушення був складений через 10 днів після її проведення, що ставить під сумнів обґрунтованість звинувачень.

Справа Мзії Амаглобелі

Журналістка Мзія Амаглобелі, засновниця видань Батумелі та Нетгазеті, перебуває у в’язниці за звинуваченням у нападі на поліцейського. Вона голодує вже 30 днів, і її стан здоров’я викликає занепокоєння.

Колеги та міжнародні організації вважають її політичною бранкою. У січні 14 посольств, що входять до медіакоаліції, закликали уряд Грузії звільнити журналістку.

Фото: Ніно Катамадзе