Космічний аромат: найближча до Землі екзопланета пахне тухлими яйцями

Тетяна Штерєва редакторка розділу Стиль життя
екзопланета, космос

Фото: Pixabay

Вчені з університету Джона Хопкінса в США зробили сенсаційне відкриття – атмосфера екзопланети HD 189733 b містить сліди сірководню, що нагадує запах тухлих яєць. Це може допомогти зрозуміти, як сірка впливає на формування та еволюцію планет.

На сусідній із Землею екзопланеті виявили сірководень

Екзопланета HD 189733 b є газовим гігантом розміром з Юпітер, що розташований всього в 64 світлових роках від Землі. Вона є найближчим до нас “гарячим Юпітером”, який видно у телескопи. Температура на цій планеті сягає приблизно 927°C, а погодні умови включають дощ зі скла та вітер, який дме зі швидкістю до 8 000 км/год.

 – Сірководень – це важлива складова, про існування якої ми не знали. Ми передбачали, що він буде, і знаємо, що він є на Юпітері, але ми вперше виявили його на екзопланеті, – зазначив астрофізик Гуанвей Фу.

Це відкриття було зроблено завдяки новим даним, отриманим за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба, і опубліковане в журналі Nature. Дослідження також виключило наявність метану на HD 189733 b.

 – Ми думали, що ця планета занадто гаряча, щоб мати високу концентрацію метану, але тепер ми знаємо, що це не так, – додав вчений.

Науковці тепер хочуть дослідити, чи є сірководень на інших екзопланетах. Це допоможе зрозуміти, як його рівень впливає на структуру небесних тіл, їхнє формування та місце розташування.

Tags: Земля