Запах вогкості та плісняви в будинку дуже неприємний. Особливо – влітку. Але ця проблема трапляється не тільки у старих квартирах, а й у цілком новому житлі. Як позбутися неприємного запаху вогкості у квартирі – читайте у матеріалі.
Як позбутися неприємного запаху вогкості у квартирі й чому він з’являється
Через несприятливий мікроклімат у приміщенні часто виникає запах вогкості. До цього призводять підвищена вологість та погана вентиляція, які переростають у застій повітря. Найчастіше він з’являється восени чи взимку.
Влітку приміщення провітрюється частіше і застою повітря зазвичай немає.
Крім цього, сильно виражений запах вогкості в будинку може сигналізувати про те, що десь завелася пліснява. Тому передусім вам потрібно оглянути будинок щодо грибка.
Ймовірні причини появи запаху вогкості:
- недостатня гідроізоляція даху або фундаменту;
- промерзання стін, у яких утворюється конденсат;
- погана вентиляція.
Як прибрати запах вогкості: покрокова інструкція
- Виявіть і позбудьтеся плісняви.
- Часто провітрюйте приміщення. Крім цього, перевірте роботу вентиляційних каналів.
- Не підвищуйте вологість у будинку. Краще не сушити білизну у приміщенні, не залишати у ванній кімнаті мокрі мочалки та рушники. Насухо витирайте кахель та душову кабіну.
- Виберіть один із засобів боротьби: соду, активоване вугілля, силікагель або ефірну олію.
Як позбутися неприємного запаху вогкості у квартирі: ефективні засоби
Для того щоб прибрати запах вогкості, використовуйте такі засоби:
- Сіль. Через свої сильні адсорбувальні властивості засіб добре вбирає рідину і неприємні запахи. Її потрібно насипати у невеликі тарілки та розкласти у різних місцях приміщення. Замість солі можна взяти каву чи цукор.
- Активоване вугілля. Для приготування засобу візьміть 100 г солі та 20 таблеток активованого вугілля. Вугілля подрібніть, змішайте із сіллю та покладіть суміш по чашах. Розставте посудини у приміщення, де є неприємний запах вогкості. Раз на тиждень цю масу замінюйте на нову.
- Силікагель. Візьміть пакетики з кульками та насипте їх у тканинні мішечки. Далі розкладіть їх по приміщенню або всередині меблів.
- Ефірні олії. Вони дуже ефективно борються з грибком і неприємними запахами. Наприклад, для цієї справи візьміть олію чайного дерева та грейпфрута.