Чим утеплити підлогу на зиму: матеріал та покрокова інструкція

Маліновська Ангеліна редакторка стрічки
Чим утеплити підлогу на зиму: матеріал та покрокова інструкція

Фото: depositphotos

Влада та експерти прогнозують, що цьогорічна зима буде непростою, адже Росія спробує повторити атаки на об’єкти енергосистеми України. Тож саме час подбати про те, аби не замерзнути у власній оселі. Чим утеплити підлогу на зиму – читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Чим утеплити підлогу

Перед тим, як утеплювати підлогу на зиму, потрібно визначитися із матеріалом, який будете використовувати. І тут варто звернути увагу на те, чи є він екологічним, простим у монтажі, довговічним та негорючим. Також важливо, щоб матеріал мав низьку теплопровідність, максимальну щільність та пружність. На жаль, жодного утеплювача, який би відповідав цим вимогам, немає. Тож обирайте матеріал, з огляду на власну кишеню та цілі.

Так, найпопулярнішим варіантом є керамзит через його довговічність. Крім того, він добре забезпечує теплоізоляцію, але вбирає вологу. Такий матеріал краще використовувати, переконавшись у повній герметичності перекриття.

Якщо ви хочете підготувати до зими горище чи підвал, то купуйте мінеральну вату або інші ватяні утеплювачі. Проте для більшої теплоізоляції потрібно буде укласти матеріал товстим шаром.

Фото: pixabay

Експерти подейкують, що найкращий варіант для утеплення квартири чи приватного будинку – корковий матеріал. Проте ціна тут кусається. Якщо хочеться більш бюджетний матеріал, то можна взяти і пінопласт, який має високу тепло- і звукоізоляцію. Проте, його можуть пошкодити гризуни.

Покращеним варіантом пінопласту є пінополістирол. Він має кращі експлуатаційні характеристики та тривалий термін служби. Також пінополістирол не пропускає вологу, пару, не вбирає ґрунтові води.

Його часто застосовують, щоб утеплити оселю на першому поверсі. Пінопластом зазвичай вистелюють бетонну підлогу, а ось ватними матеріалами, пінополістиролом –  дерев’яне покриття.

Як утеплити підлогу на зиму

Після того, як ви визначилися з матеріалом утеплення, ретельно огляньте підлогу на наявність дефектів. Якщо знайшли хоча б якісь пошкодження та нерівності, варто їх прибрати. Далі не менш важливим кроком є очищення поверхні від настилу, якщо він, звісно, є.

Ну а в іншому схема досить проста, ви вмощуєте гідроізоляційний, а далі утеплювальний матеріали, і кладете підлогу.

Щоб краще зрозуміти, як утеплювати підлогу на зиму, розглянемо процес більш детально. Для цього у якості матеріалу візьмемо дешевий пінопласт.

Отже, для утеплення підлоги пінопластом на зиму знадобляться:

  • пісок для подушки;
  • гідроізоляційний матеріал;
  • пінопласт щільністю не менше 35 кг на м. куб;
  • розчин для стяжки;
  • армована сітка.

Після того, як все із вищепереліченого буде в арсеналі, можна переходити до підготовка поверхні. Цей етап полягає не лише в очищенні поверхні, а й у вирівнюванні та ущільнюванні ґрунтової основи. І пам’ятайте, що для того, щоб земля осіла, знадобиться приблизно два тижні.

Далі насипаємо пісок. Товщина подушки залежить від майбутнього рівня підойму підлоги. Після цього за допомогою ручного або електричного інструмента трамбування необхідно провести ущільнення шару.

Наступний етап – залиття цементної стяжки товщиною не менше 5 см. На цьому створення чорнової підлоги вважається закінченим.

Гідроізоляція – ще один крок під час утеплення підлоги. Тут вам знадобиться плівка під стяжку. Вона має чорний колір, велику щільність, яка надійно захищає поверхню. Потрібно проводити напуски на стиках десь 100 мм, після чого проклеювати з’єднання скотчем. Сама плівка повинна заходити на стіни не менш ніж на 15 см.

Все це є підготовчою роботою, далі йде власне укладання утеплювача. Воно проводиться так: листи пінопласту укладають на підлогу впритул один до одного. Там, де потрібно, матеріал ділять на шматки певного розміру. Варто слідкувати, аби не з’являлися щілини, тож регулювати довжину та товщину пінопласту.

Далі зверху на матеріал кладеться армована сітка. За бажанням, можна додати ще один шар гідроізоляції.

Ну і кінцевий етап утеплення підлоги – стяжка. Потрібно розподілити суміш поверхнею та вирівняти її. По підлозі не можна ходити приблизно добу. Фінішне покриття потрібно класти, коли поверхня вже буде суха. Тож доведеться почекати один-два тижні.

І пам’ятайте, якщо не готові провести утеплення підлоги на зиму власноруч – зверніться до фахівця, не псуйте собі нерви та не викидайте гроші й час на вітер.

До речі, раніше Факти ICTV писали, чому потрібно мити батареї опалення перед початком сезону.

Categories: Лайфхаки