Останнім часом найбільш популярними є холодильники з технологією No Frost. Іноді купують пристрої з “плачущою” стінкою через їхню низьку ціну. У таких пристроїв є один великий недолік – утворення кірки льоду на задній стінці холодильника.
Чому намерзає лід на задній стінці холодильника
Утворення льоду на задній стінці холодильника – поширена проблема, з якою стикаються багато власників.
Чому намерзає лід на задній стінці холодильника через неправильну експлуатацію:
- Якщо встановили занадто низьку температуру в холодильнику, вологість усередині нього підвищуватиметься, що призведе до утворення конденсату, який потім замерзає. Рекомендується виставити температуру в холодильнику на +4°C.
- Переконайтеся, що вентиляційні отвори в холодильнику не заблоковані продуктами або упаковкою. Це дасть змогу холодному повітрю вільно циркулювати всередині камери, що допоможе запобігти утворенню льоду.
- Якщо на кухні волого, то це вологе повітря потраплятиме до холодильника під час відчинення дверцят, що призведе до утворення конденсату та льоду. За можливості, використовуйте витяжку під час приготування їжі.
- Чим частіше відчиняєте двері холодильника, тим більше вологого повітря потрапляє всередину, що може призвести до утворення льоду.
- Не ставте в холодильник гарячі продукти. Дайте їм охолонути до кімнатної температури перед тим, як прибрати їх у холодильник.
Продукти, які не герметично упаковані, можуть випаровувати вологу, що призводить до утворення конденсату та льоду. Використовуйте герметичні контейнери або пакети для зберігання продуктів.
Чому намерзає задня стінка холодильника: перелік несправностей
Але не завжди утворення льоду на задній стінці холодильника спровоковано його неправильною експлуатацією. Дуже часто причина криється в несправностях пристрою.
Несправносіт холодильника, які спричиняють замерзання задньої стінки:
- Витік фреону призводить до того, що холодильник не буде належним чином охолоджуватися, що спричинить утворення льоду.
- Дренажний отвір у холодильнику призначений для відведення талої води. Якщо він засмічений, вода буде накопичуватися всередині холодильника і замерзати.
- Ущільнювач не виконує своєї функції.
Намерзає задня стінка холодильника: що робити
Вимкніть холодильник від мережі та залиште дверцята відчиненими, і лід розтане сам собою. Не використовуйте для розморожування холодильника гарячу воду, фен або інші нагрівальні прилади.
Прочистьте дренажний отвір, переконайтеся, що температура в холодильнику встановлена правильно, а на кухні немає підвищеної вологості.
Рекомендується розморожувати холодильник двічі на рік, або частіше, якщо в ньому утворюється багато льоду. Відкривайте двері тільки на короткий час і намагайтеся якомога рідше заглядати всередину.