Тест-драйв Peugeot E-2008: що собою являє французький електричний кросовер

Олег Авєрін журналіст
Тест-драйв Peugeot E-2008: що собою являє французький електричний кросовер

У нас на тест-драйві побував оновлений кросовер Peugeot E-2008 – електрична версія вже добре відомого на наших дорогах Peugeot 2008.

Нумо дізнаватися, які особливості електричної версії, скільки вона коштує та чим відрізняється від аналогічних з ДВЗ.

Дизайн Peugeot E-2008

Французи не вигадували велосипед та повторили дизайн оновленого Peugeot 2008, який був у нас на тест-драйві торік, проте вимушені зміни все ж відбулися.

Окрім шильдиків Е на кузові, які натякають на електрифікацію, E-2008 видає й відсутність елементів вихлопної системи. Ну і, звісно, зарядний порт, розташований на місці звичної заливної горловини.

Безумовно, електрична версія перейняла й всі останні оновлення моделі – новий логотип Peugeot, радіаторна решітка, передній бампер, фари, денні ходові вогні та видозмінена оптика позаду.

Салон Peugeot E-2008

З інтер’єром ситуація така сама, як і з зовнішнім виглядом – фактично той самий оновлений Peugeot 2008, але з електромобільними особливостями.

У салоні Peugeot E-2008 також все розроблено відповідно i- Cockpit, що передбачає орієнтацією всіх елементів керування на водія.

Панель приладів з 3D-ефектом реформували під електричні показники, проте вона залишилася простою та читабельною для користувача.

Peugeot E-2008 також отримав оновлену мультимедійну систему з сенсорним 10-дюймовим дисплеєм, бездротовим Apple CarPlay, Android Auto та потужнішою бездротовою зарядкою. З особливостей – додаткові пункти меню, які відповідають за енергорозподіл, статистику та процес заряджання.

Тут ви також зустрінете й оновлений селектор, зроблений за аналогією до бензинової версії. В електромобілі КПП як такої немає, а її роль виконує редуктор, тож це фактично імітація та перемикання напрямків руху.

Також є й особливість у вигляді режиму B, який залучає додаткову рекуперацію.

Кермо, панель приладів з 3D-ефектом, панель керування клімат-контролем, задній ряд сидінь, багажник – все це залишилося без змін.

Простору в салоні достатньо, проте без надлишку, я б сказав, що салон доволі компактний, як для кросовера.

Об’єм багажника – 434 л, чого достатньо для міських поїздок у магазин та кількох валіз.

Техніка Peugeot E-2008

Оновлений Peugeot E-2008 обладнаний електромотором потужністю 115 кВт/156 к.с. та акумулятором ємністю 54 кВт/год.

Також Peugeot E-2008 оснащений зарядним портом CCS Combo 2, який дає змогу заряджатися змінним струмом AC (потужністю до 11 кВт) та постійним струмом DC (потужністю до 100 кВт).

Таким чином, змінним струмом E-2008 можна зарядити орієнтовно за 5 годин, а використавши швидкісну зарядку постійним струмом – орієнтовно за 30 хв з 20% заряду до 80%.

Peugeot E-2008 відповідно до стандартів вимірів запасу ходу WLTP повинен проїжджати 406 км.

У реальних умовах зимової погоди мені вдавалося досягати результату витрат близько 19 кВт/год, що шляхом простої математики відповідає приблизно 290 км запасу ходу на повному заряді.

Так, за теплої погоди цей показник буде більшим, проте в умовах української зими не варто орієнтуватися на заміри WLTP.

Загалом оновлений Peugeot E-2008 показав себе як доволі жвавий та цікавий варіант компактного електрокросовера.

Підвіска в міру комфортна, місцями жорсткувата, що не дає розслабитися в умовах наших доріг.

Хочете драйву – є режим спорт, в якому Peugeot E-2008 демонструє чудову динаміку та провокує якнайшвидше розрядити батарею.

Хочете вайлувато тягнутися у крайній правій смузі та заощаджувати електроенергію – є режим Еко, а якому ви зможете почуватися водієм тролейбуса, який нікуди не поспішає.

Скільки коштує Peugeot E-2008

Тут все просто, адже Peugeot E-2008 доступний лише в одному варіанті комплектації GT, яка коштує 1 428 760 грн.

Якщо для порівняння говорити про стартову ціну Peugeot 2008 з бензиновим двигуном 1,2 л, 6-АКПП та у комплектації Allure, то вартість становитиме 1 103 400 грн.

Підсумки

Peugeot E-2008 – електричний аналог Peugeot 2008 з доволі компактним, проте сучасним салоном, непогані показники запасу ходу, хороша динаміка, проте не надто комфортна підвіска та чимала різниця в ціні порівняно з варіантами з двигунами внутрішнього згорання.

Чи вартий він вашої уваги? Вирішувати, як завжди, вам.

Categories: Авто