Дендропарк Софіївка, Умань
Один із найвідоміших в Україні парків, площа якого становить 179 га. Парк є пам’яткою ландшафтного типу світового садово-паркового мистецтва кінця 18 – першої половини 19 століття.
У Софіївці росте більше 3300 різновидів місцевих і екзотичних рослин, серед яких – болотний кипарис, сосна Веймутова, тюльпанове дерево, платан, гінкго. Крім того, є безліч старовинних альтанок, містків, фонтанів, павільйонів і тематичних затишних куточків.
Час роботи: з 9.00 до 18.00.
Як доїхати: маршрутка від столичного Залізничного або Автовокзалу.
Дендропарк Олександрія, Біла Церква
Найбільший в Україні архітектурно оформлений ландшафтний парк (понад 297 га) був заснований у 1793 році графом Браницьким. У той час парк був одним із найкращих в Європі завдяки 25 водоймам, а також 2500 видам рослин, завезених із Південної Америки, Китаю та Японії.
В основі ландшафтної композиції Олександрії лежить Велика галявина, від якої розходиться мережа алей із парковою архітектурою і скульптурою. Природні пейзажі органічно поєднуються з архітектурними спорудами – павільйонами, альтанками, колонадами та містками в романтичному стилі.
Час роботи: з 8.00 до 19.00.
Як доїхати: маршрутка від столичного Залізничного або Автовокзалу.
Ландшафтний парк Замку Радомисль, Радомишль
На величезній території, що примикає до Замку Радомисль, розташований ландшафтний парк. Тут є скелі та підземні гранітні породи, що виходять на поверхню, кілька підземних джерел питної води. Територія парку, як і будівля Замку, прикрашена оригінальними скульптурами 17-19 століть.
У парку є безліч рослин, серед яких рідкісні сорти ірису, водяні лілії, англійські паркові троянди, магнолії і навіть занесений до Червоної книги водяний горіх. Крім того, тут вільно розгулюють бобри, річкові видри, норки, водяні щури та безліч птахів.
Час роботи: пн-ср – вихідний, чт-нд – з 9.00 до 18.00.
Як доїхати: маршрутка до Житомира, потім таксі.
Читайте: Безпечні подорожі автостопом – 5 порад
Качанівський палацово-парковий комплекс, Качанівка
Національний історико-культурний заповідник Качанівка – єдиний в Україні палацово-парковий комплекс, що зберігся в повному обсязі. Він об’єднує пам’ятник садово-паркового мистецтва Качанівський парк і палац.
Парк розташований на двох ярусах. На верхньому знаходиться невелика частина, що складається з алеї каштанів, партеру, скверу та майданчиків. У нижній частині – один із найбільших пейзажних парків, який налічує понад 80 порід дерев і кущів, що ростуть на території 560 га.
Крім хвойних тут є екзотичні рослини – бархат амурський, птелея і катальпа. Крім того, в парку багато старовинних мостів, гірок і романтичних руїн на березі Великого ставу.
Час роботи: з 8.00 до 17.00, понеділок вихідний.
Як доїхати: маршрутка від автостанції Дарниця.
Парк Тростянець, Чернігівська область
Пам’ятник садово-паркового мистецтва середини 19 століття заснований на кошти Івана Скоропадського. Щоб створити на абсолютно плоскій ділянці землі парк, довелося насипати штучні гори, а отримані котловани перетворити на ставки.
Зараз колекція парку налічує понад 620 видів рослин. На території частково збереглося кілька флігелів, які реставрують для створення готелю і музею. Крім того, тут поховано самого засновника парку.
Час роботи: з 9.00 до 17.00.
Як доїхати: маршрутка від ст. м. Дарниця.
Раніше Факти ICTV писали про місця в Україні, які дуже схожі на європейські локації.