Єгипет 2017: 7 причин, чому варто їхати

Марина Корзун керівниця розділу Lifestyle
Єгипет 2017: 7 причин, чому варто їхати

Разом із компанією TUI Ukraine ми вирушили на туристичну розвідку в Єгипет. І тепер точно знаємо, заради чого туди варто повернутися ще не один раз.

Безпека – понад усе

Насамперед, хочеться заспокоїти всіх, хто не наважується відпочивати в Єгипті, переживаючи за власне життя. Боятися нічого. Заходи безпеки тут посилені: в аеропорту, готелях, музеях і навіть на набережній встановлено металодетектори.

Крім того, всюди – озброєна охорона. Однак боятися чоловіків зі зброєю не варто – вони тільки спостерігають і дбають про безпеку туристів, жодної загрози чи агресії від них не надходить.

До речі, зі зброєю в Єгипті охороняють навіть дороги.

Єдина ситуація, в якій дійсно варто бути особливо обережним – “пішохідні переходи”. Єгиптяни люблять перебігати вулицю, де їм забажається. Однак повторювати їхні подвиги не радимо – трафік досить насичений.

Шматочок раю в Червоному морі

Якщо ви втомилися від активних аніматорів у готелі та наполегливих працівників пляжу, то точно оціните морську прогулянку на острів Махмея.

Це місце туристи по праву називають раєм на землі. Білий пісок, кришталево чиста вода та казковий підводний світ – мрія для любителів спокійного та усамітненого відпочинку.

До того ж, ні для кого не секрет, що Червоне море – одне з кращих місць для дайвінгу. На Махмеї можна насолоджуватися не тільки яскравими коралами, але й рідкісними видами риб. Тут можна зустріти рибу-клоуна, рибу-метелика, султанку, а також каракатиць, скатів, барракуд і мурен.

Якщо пірнати ви не готові, то для знайомства з підводним світом можете без проблем орендувати на острові човен із прозорим дном.

Храм у Карнаці

Коли ледачий відпочинок набридне, можна заглибитись в історію Єгипту. Наприклад, відправитися в Карнакський храм.

Це комплекс храмових споруд, що складається з 33 храмів і залів. Цікаво, що будівництвом комплексу займалися різні фараони протягом півтори тисячі років. І довгий час саме це місце було головною святинею єгипетської держави.

Храм є найбільшою стародавньою релігійною спорудою у світі, а також найбільшим музеєм просто неба. Величність і масивність цього місця приголомшує. Перед головним входом у Карнакський храм – величезні пілони. Крім того, вражає колонна зала – 134 16-метрові стовпи. Щоб обійняти одну з колон знадобиться 6 осіб.

30-метрові гранітні обеліски, Священне озеро та Жук-скаребей – здається, у Карнакському храмі кожен камінчик дихає історією.

Побачити Ніл і… переплисти!

Якщо вже доля привела вас у Луксор, не прогавте можливості насолодитися Нілом. Неважливо, що ви оберете – круїз по Нілу чи лише невелику переправу на інший берег міста – усвідомлення величі річки затьмарює будь-які сумніви.

Друга за довжиною ріка у світі, на берегах якої виникла найдавніша людська цивілізація. Річка, яка починається майже на екваторі, пронизує 10 країн і пов’язана з двома океанами. Річка, яка дає життя безводній пустелі.

Місто мертвих

Місто мертвих також розташоване в Луксорі, на лівому березі Нілу. Саме тут знаходяться похоронні храми та гробниці фараонів.

Однозначно варто відвідати поминальний храм найуспішнішої жінки-фараона Єгипту – Хатшепсут. Цариця, за часів правління якої відбулося небувале процвітання і піднесення країни. Жінка, яка проявила себе як фараон-будівельник.

Поминальний храм Хатшепсут розташований біля підніжжя скель, тому здається, що “відірваний” від решти світу. При цьому будівля зберігає чимало історій з життя і царювання Хатшепсут.

Тут же, в Місті мертвих знаходиться одне з найбільш знаменитих археологічних місць у світі – Долина царів. Більше 60 гробниць фараонів, серед яких навіть усипальниця Тутанхамона.

Всі гробниці “висічені” у скелях і побудовані за подібним принципом: спуск у глибину, який закінчується кількома кімнатами. На стінах і стелі – яскраві кольорові зображення про життя і подвиги покійного.

Читайте: Єгипетський Луксор: $70 за таємниці скарабея та мандрівку в потойбіччя

Корисне з приємним

Будь-який відпочинок – це відновлення сил, енергії та тіла. Щоб допомогти організму та наситити його найбільш корисними речовинами, потрібно їсти фрукти.

Побалувати себе бананами, фініками, манго, інжиром або кумкватом – безцінно. Коли вже ви опинилися в Єгипті, не відмовте собі в задоволенні відвідати місцевий продуктовий ринок. По-перше, це цікаво. По-друге, це смачно. По-третє, це дешево.

Овочі, фрукти, спеції – купувати все не обов’язково. Хоча коли ви потрапите всередину ринку, зрозумієте, що чинити опір спокусі таки марно.

Один долар!

Ну і наостанок те, без чого жоден турист не може уявити собі гідну подорож, – сувеніри. Асортимент у Єгипті традиційний – папірус, всілякі статуетки фараонів/сфінксів/пірамід, арафатки і т. д.

Однак більше задоволення можна отримати не від того, що купуєш, а від того, як ти це робиш. Пройти повз магазину в Єгипті практично неможливо – продавці заманюють туристів найрізноманітнішими способами.

А якщо ви проявите увагу до певного товару чи просто зупинитеся, аби окинути поглядом асортимент, вважайте, ви тут надовго.

При цьому торгуватися за товар у Єгипті – одна радість: вас ні за що не відпустять до конкурентів, тому будуть знижувати ціни до останнього. Тож усім любителям базарної гри Єгипет точно буде до душі.

Раніше ми також писали про те, як у Хургаді возз’єдналися Московська шкіра, Максим Галкін і верблюд.

Дякуємо за організацію прес-туру в Єгипет компанії TUI Ukraine.

Тури в Єгипет запитуйте в турагенціях вашого міста або шукайте на сайті www.tui.ua.

Tags: Єгипет