Усе своє везу з собою: авіаподорож з нетиповим багажем

Ольга Тищук Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News
Усе своє везу з собою: авіаподорож з нетиповим багажем

Врахуйте, що багажне питання вимагає ретельного опрацювання, додаткових витрат (якщо йдеться про великогабаритні предмети) та оформлення дозвільних документів (якщо йдеться про всіляку екзотику). Але нічого складного тут немає! Давайте розбиратися.

Валізи. Максимально допустимі параметри і вага вказані на сайті перевізника. Кількість включених у вартість місць багажу – у квитку, перед відміткою PC. Навіть якщо за тарифом у вас тільки ручна поклажа, багаж можна докупити. Якщо заздалегідь, то, як правило, зі знижкою.

Негабарит. Усе, що перевищує стандартні норми багажу. Перевозиться завжди як вантаж та за додаткову плату. Хочете дізнатися тарифи – йдіть на сайт авіакомпанії або телефонуйте до контактного центру.

Спортінвентар. Можна везти або у межах сплаченої норми зареєстрованого багажу (якщо не перевищує граничну допустиму вагу), або як понаднорматив. Найчастіше літають з лижами та бордами. Якщо це ваш випадок, пам’ятайте, що кожен комплект – лижі/сноуборд, лижні палиці та лижне взуття – потрібно упакувати у спеціальний чохол. Черевики можуть подорожувати окремо – без доплат.

Продукти харчування. У багаж – усе, що не заборонено правилами країни в’їзду. У ручну поклажу у межах розумного. Якщо спеціальне харчування, скажімо, дитяче, форма може бути будь-якою, навіть рідкою. Обсяг – необхідний для перельоту. Але будьте готові пред’явити баночки та пляшечки на контроль на авіабезпеку.

Рослини. Перш, ніж брати зеленого друга до аеропорту, перевірте, чи можна законно вивезти і ввезти. У різних країн різні вимоги. Якщо обидві сторони не проти, підготуйте рослину до перельоту – витягніть з грунту, розмісіть у спеціальний субстрат і візьміть фіто-сертифікат. У такому випадку зайвих питань до вас не буде.

Медпрепарати. Краще, звичайно, вашій аптечці подорожувати у валізі у багажному відсіку. Якщо ж під час польоту прийому ліків не уникнути, беріть їх у ручну поклажу. Бажано мати при собі рецепт лікаря і інструкцію, що підтверджує “особистість” пігулочок/ампул.

Рідини. У багажі без обмежень. У ручній поклажі – фасуємо в пляшечки об’ємом до 100 мл. Далі всі пляшечки складаємо у велику прозору упаковку об’ємом до 1 літра. І обов’язково пропускаємо її окремо на контролі на авіабезпеку.

Музичні інструменти. Якщо кейс невеликий, можна взяти на борт. Ні – у багаж. Або – якщо везете щось особливо крихке і цінне – наприклад, контрабас, є ще варіант купити інструменту окремий квиток.

Duty-free. Наш бонус до ручної поклажі. Веземо з товарним чеком у прозорому фірмовому пакеті. І не порушуємо цілісність упаковки до виходу з контрольної зони аеропорту. Інакше з пляшкою елітного віскі можна попрощатися на митниці.

Цінні речі. Гроші, банківські картки, коштовності, документи, ключі від квартири і машини, ноутбуки, фотоапарати та планшети – виключно ручна поклажа. І суворий нагляд за ними в аеропорту і літаку. Пам’ятайте – відповідальність за особисті речі несе пасажир, а не бортпровідник.

З неживими вантажами розібралися, правильно? А що робити, якщо летіти доведеться з дитиною або домашнім улюбленцем? Про це – у нашому наступному матеріалі.

Читайте: Як перестати боятися подорожувати літаком

До речі, ми також писали, як знайти дешевий квиток на літак. Не хочете витрачати купу грошей на переліт? Тоді освоюйте ці прості прийоми та літайте дешево.