Що знають вчені про Ісуса Христа

Владислав Бомбела випусковий редактор
Що знають вчені про Ісуса Христа

Історичність Ісуса Христа

Практично ніхто не сумнівається в тому, що така історична особистість, як Ісус Христос існувала насправді. Євангеліє ж є найбільшим доказом. Однак проблема реальної історичності Ісуса Христа виникла в 17-18 столітті після того, як Біблію почали раціоналістично критикувати.

Головне завдання історичності Христа – побудувати його достовірну біографію і з’ясувати реальне місце особистості Ісуса в історії. А факт його існування підкріплюють тим, що про нього часто згадують і нехристиянські історики та літописці.

Так, одним з перших нехристиянських авторів, який повідомив про існування Христа, був давньоєврейський історик першого століття Йосип Флавій. Він написав наступне:

– Близько цього часу жив Ісус, людина мудра, якщо його взагалі можна назвати людиною. Він зробив дивовижні діяння і став наставником тих людей, які охоче сприймали істину. Він привернув до себе багатьох юдеїв та еллінів. То був Христос. За наполяганням впливових осіб Пілат засудив його до хреста. Але ті, хто раніше любили його, не припиняли любити його і тепер. На третій день він знову з’явився їм живий, як сповістили про нього і про багато інших його чудес богонатхненні пророки. До сьогодні ще існують так звані християни, які називають себе таким чином по його імені.

Деякі вчені критикують цей уривок і не сприймають його, як доказ. На думку ряду дослідників, цей фрагмент – благочестива вставка християнського переписувача, зроблена на межі 3 та 4 століття. На сьогоднішній день науковий світ продовжує вивчати різні історичні тексти та вести дискусії, аби відтворити точну біографію Ісуса Христа.

Коли народився Ісус Христос?

Однією з основних таємниць Ісуса Христа залишається його дата народження. Народження сина Божого святкується 25 грудня протестантами і католиками, а православними християнами – 7 січня. Однак сучасні дослідження говорять про те, що він народився в інший день.

У 2008 році астроном Дейв Ренеке припустив, що Вифлеємська Зірка – це Венера і Юпітер, що з’єдналися в яскраве джерело світла на нічному небі. Йому вдалося обчислити, що таке космічне явище могло мати місце 17 червня 2 року до нашої ери.

Деякі астрономи стверджують, що Вифлеємська Зірка – з’єднання Сатурна та Юпітера, яке відбулося в жовтні 7 року до нашої ери. Історики ж вважають, що Ісус народився навесні, адже в текстах йдеться про пастухів, які дивилися за овечими стадами в ніч Різдва Христового.

Чудеса Ісуса Христа

З усіх чудес, створених Ісусом, найбільше вчені обговорюють його ходіння по воді і воскресіння з мертвих. Сучасні дослідники вважають, що ходіння по воді не було надприродним явищем.

Саме в той час, температура повітря впала до 4° морозу. Через це біля берегів озера утворилися плавучі крижини, які важко було помітити ввечері.

Головне диво Христа – це воскресіння з мертвих. Згідно з найближчими очевидцями, Ісус Христос воскрес через 3 дні після розп’яття і поховання. Однак саме на цьому і побудовано все християнство, а спростування цього чуда може стати кінцем релігії, відзначає Богослов Роберт Спраул.

Джош Макдауел, один з найбільших скептиків про теорію воскресіння Ісуса Христа, займався дослідженнями на цю тему. Витративши близько 700 годин, він сказав наступне:

– Я дійшов висновку, що воскресіння Ісуса Христа є одним з найзловмисніших, шкідливих і безсердечних обманів, нав’язаних людству, або ж найфантастичніший факт за всю його історію.

Дослідження туринської плащаниці

У вчених давно з’явилися сумніви щодо справжності туринської плащаниці в якій був загорнутий і похований Ісус. Навіть у православної церкви немає офіційної позиції щодо цього питання.

У 1980-х роках, завдяки ряду тестів радіовуглецевого аналізу, проведених у трьох різних лабораторіях, вдалося встановити, що зображенню на плащаниці не більше 800 років. Тобто вона була виготовлена ​​у період з 1260 до 1390 років.

Але в 2014 році з’явилася нова гіпотеза італійських вчених про те, що зображення на плащаниці могло виникнути внаслідок сильного землетрусу в Єрусалимі у 33 році нашої ери. Саме він міг викликати сильне нейронне випромінювання, яке спотворило результати тестів радіовуглецевого аналізу.

Навіть з усіма сучасними технологіями вченим досі не вдається дізнатися все про життя однієї з найбільш значних релігійних фігур у світі. Адже підтвердження або спростування різних фактів може призвести до нового стрибка розвитку релігії або знищити її.

Читайте: Великдень 2017: короткі СМС-привітання

Нагадаємо, більшість вчених довели, що Христос був реальною історичною особою.