Покажіть це дітям і онукам: 5 рослин, які незабаром зникнуть

Валентина Летяк редакторка стрічки
Покажіть це дітям і онукам: 5 рослин, які незабаром зникнуть

Видання nat-geo.ru представило 5 рослин, які можуть не побачити наші внуки.

Непентес Аттенборо (Nepenthes attenboroughii)

Цей чагарник, що сягає у висоту 1,5 м, росте на філіппінському острові Палаван і на схилах гори Вікторія. Він харчується комахами, які потрапляють в його пастку-глечик. Це найбільша пастка серед комахоїдних рослин, вона може сягати 1,5 літрів. У таку ємність потрапляли навіть невеликі гризуни.

Пальма Tahina spectabilis

Росте лише в районі Аналалави на північному заході острова Мадагаскар. Її ще називають пальмою-самогубцею. Пальма у висоту сягає 18 м, практично не плодоносить, а розквітає тільки перед своєю смертю – у віці 30-50 років. Процес плодоношення забирає у рослини занадто багато енергії, і завершивши його, вона повністю висихає і руйнується. У 2012 році вид Tahina spectabilis отримав статус виду, що перебуває на межі зникнення. На той момент на Мадагаскарі було тільки 30 таких пальм.

Різантелла Гарднера (Rhizanthella gardneri)

Ця рослина, що входить до сімейства Орхідних, відрізняється тим, що росте під землею. Період цвітіння припадає на травень-червень, суцвіття містить від 8 до 90 темно-бордових квіток, що виділяють запах формаліну. Орхідея підживлюється від паразитуючих на ній грибів. Різантелла Гарднера відноситься до видів, що знаходяться на межі зникнення. Вона представлена в Західній Австралії лише 50 колоніями.

Медузагіна супротивнолиста (Medusagyne oppositifolia)

Це єдиний представник сімейства Медузагінових (Medusagynaceae). Своєю назвою рослина зобов’язана подібністю плодів із медузою. Дерево, що сягає у висоту 9 м, зустрічається тільки на сейшельському острові Мае, де росте у важкодоступних ущелинах скель. Вона вважалася вимерлою, поки не була заново відкрита у 1970-х роках. В даний час налічується до 90 дорослих дерев, багато з яких втратили здатність плодоносити.

Мамміллярія Еррери (Mammillaria herrerae)

Це кактус із роду Мамміллярія. У дикому вигляді можна зустріти лише в околицях міста Кадерейта мексиканського штату Керетаро. Має мініатюрне, до 3,5 см у діаметрі, стебло. У період цвітіння він покривається червоними або рожевими квітами розміром близько 2,5 см. Кактус став вкрай популярний серед любителів кімнатних рослин, через що за останні 20 років чисельність дикорослих мамміллярій Еррери зменшилася на 90%.

Читайте: За 30 років в океані зникне риба

Раніше вчені сказали, що на Землі за 100 років зникне половина тварин.