Міста майбутнього: неймовірні проекти

Владислав Бомбела випусковий редактор
Міста майбутнього: неймовірні проекти

Міста-хмарочоси

Простими словами, це вертикальне будівництво. Неймовірні висотки зведуть у різних частинах міста. Вони будуть густозаселеними та з усіма зручностями.

Так, в одному гігантському хмарочосі, можна буде побачити магазини, перукарні, офіси, ресторани, різні зони розваг та багато іншого.

Багатьом людям вони замінять весь інший простір міста. Аби купити необхідні продукти досить, наприклад, спуститися на 20 поверхів, а вийти на роботу – піднятися на 7 поверхів. Тож повноцінне життя можна буде вести, не залишаючи висотку.

Таке будівництво підійде містам, які сильно обмежені у своїй території, й не мають можливості освоїти незаселені землі.

Так, хмарочос Бурдж Халіфа у місті Дубаї, який сягає висоти 828 метрів, став прикладом проектів подібних міст. Зараз у ньому 163 поверхи на яких, крім готелю, розмістилися квартири, офіси, оглядові майданчики, ресторан, обсерваторія та технічні відділи. Однак за житло у такому хмарочосі доведеться віддати від 500 тисяч до 1,5 млн євро.

Такі житла не тільки допоможуть заселити більшу кількість людей, а й раціонально використовувати ресурси – воду та електроенергію.

До речі, у Сан-Франциско існував проект Ultima Tower під час якого планувалося побудувати хмарочос заввишки 3,2 км, в якому могли б жити мільйон осіб. Проте його вирішили згорнути.

Причиною стала неймовірна вартість проекту. Його оцінили у $150 млрд. Після того, як ніхто не наважився фінансувати будівництво, про неймовірний хмарочос довелося забути.

Чисті “зелені” міста

Нові технології дозволять очистити повітря та навколишнє середовище від відходів. В першу чергу у містах, зведених у сільських місцевостях, які ще не обросли будівлями та заводами.

У такому місті будуть відсутні машини. Всі житлові будівлі розташуються в центрі, а навколо – офісні та адміністративні будівлі.

До паркової зони жителі зможуть дістатися всього за 10 хвилин ходьби. Але, звичайно ж, за межею міста ви зможете користуватися автомобілями.

Крім того, деякі дослідники вважають, що людям доведеться освоїти пустелі. Тож за задумом, такі міста стануть невеликими. Складатимуться вони з 550 будівель, серед яких – комфортабельні вілли, навчальні заклади та органічні ферми.

Для забезпечення енергією використають 200 квадратних кілометрів (приблизно чверть Києва) сонячних панелей. Громадський транспорт буде, але екологічно чистий, що працюватиме на електроенергії.

Читайте: Вчені назвали дату зникнення людства

Фахівці Kjellgren Kaminsky Architecture вважають, що міста майбутнього, навіть екологічно чисті, повинні мати неймовірну щільність. Архітектори хочуть реалізовувати їх у теперішніх великих містах. Їх не доведеться будувати з нуля, а можна буде створити на місці вже існуючого міста, такого, як, наприклад, Київ.

З такого міста зникнуть звичні нам парки і сквери. Кожен будинок будуть розділяти невеликі вулички, по яких одночасно зможуть ходити не більше 2-3 людей. На дахах будівель планують розмістити городи, сонячні батареї та вітряні млини.

Така інфраструктура значно послабить трафік і зробить міську річку (якщо така буде присутня) головною транспортною артерією.

Міста на воді

Деяким здається, що освоєння нових земель неприйнятне і людині пора оселитися на воді. Все це пов’язано з глобальним потеплінням та підвищення рівня світових морів та океанів. У майбутньому такі міста можуть стати необхідністю.

Один з них може бути побудований шляхом злиття 10 штучних островів, які також будуть покриті зеленню. У його центрі зведуть величезний хмарочос, який стане фермою для вирощування рослин та житлом для тисяч людей.

Бельгійський архітектор Вінсент Каллебот представляє міста на воді у вигляді медуз, яких побудують з пластикових відходів та водоростей.

Їхній розмір – всього 500 метрів у діаметрі, але їх можна буде побудувати дуже велику кількість і, завдяки тому, що частина міста піде під воду, він зможе вмістити до 20 тисяч жителів.

Забезпечувати людей їжею зможуть за допомогою ферм по вирощуванню рослин, які розташують у наземній частині “медуз”.

Мета таких міст – самодостатність та екологічність. За задумом вчених, їм не доведеться отримувати необхідні для життєдіяльності ресурси з материка. Електроенергія та їжа вироблятимуться прямо на воді. Також виробництво повинно носити безвідходний характер.

Почати реалізацію перших проектів планують вже у 2019 році.

Проект Венера

У 1994 році промисловий дизайнер та футуролог Жак Фреско створив проект міста майбутнього під назвою Проект Венера. Він являє собою не тільки футуристичне уявлення про міста, а й носить в собі ідею нового суспільства.

В їхню основу закдалена ресурсо-орієнтована економіка, яка припинить грошово-товарний обмін та впровадить новітні технології у життя людей.

Всі будинки будуть виготовлені з легких сортів залізобетону з керамічним покриттям. Ці матеріали можна використовувати у будь-яких кліматичних умовах та вони будуть витривалішими.

Також, за задумом Фреско, такі будинки зможуть витримати сильні грози та землетруси.

Крім того, кожна будівля буде обладнана електричним генератором та накопичувачем тепла, що зробить її незалежною від решти міста.

Зараз центри Проекту Венера працюють над тим, аби почати будівництво перших експериментальних міст, які профінансують пожертвами однодумців та доходами від колишніх напрацювань. У них протестують нові технічні та суспільні ідеї, які покажуть їхній вплив на якість життя.

Деякі міста також можуть почати свій розвиток з грошово-орієнтованих спільнот та поступово перейти до ресурсно-економічної моделі.

Після того, як міста будуть функціонувати нормально, команда проекту займеться інтеграцією в них штучного інтелекту, який впровадять в будинки, транспортні системи та новітні комп’ютерні розробки. Вони повинні посприяти поліпшенню життя людей на всій планеті.

3D міста

Ідея останнього проекту чимось схожа на міста-хмарочоси. Однак тут, при досягненні певної висоти будинків, їх почнуть будувати горизонтально.

Будівля ділитиметься на так звані модулі, які представлятимуть собою окремий квартал. Кожен будинок можна буде назвати невеликим містечком або повноцінним районом.

Всі частини будинку з’єднають невеликими проходами, які дозволять їхнім жителям швидко дістатися з однієї точки в іншу. Однією з головних переваг такого міста стане те, що до кожного будинку можна буде, у разі необхідності, добудувати новий блок.

Наприклад, якщо не вистачає місця для проживання, в споруді зроблять окремий модуль під цю мету. У кожного будинку буде своя інфраструктура, яка дозволить жителям частіше спілкуватися та уникати соціальної ізоляції.

Проект, як і всі попередні, орієнтований на збереження навколишнього середовища, для чого людині доведеться відмовитися від звичного розуміння будівництва в осях X і Y, та ввести Z. Тоді нам абсолютно по іншому доведеться не тільки сприймати міста, а й жити в них.

Коли це з’явиться і хто платить?

Загальна вартість хмарочоса Бурдж Халіфа склала $1,5 млрд, а по міркам футурологів – це досить невелика будівля. На будівництво подібних проектів може піти до $3 млрд. На такі проекти, як водне або зелене місто ще не складено остаточного бюджету. Але, за попередніми підрахунками, навіть на невелике місто піде $ 1,5-2 млрд.

Важливо пам’ятати, що на будівництво одного міста піде близько 5 років.

Ще невідомо кому доведеться профінансувати всі ці футуристичні задумки, але Проект Венера, наприклад, намагається зібрати необхідну суму від добровільних пожертвувань.

Можливо, деякі країни фінансуватимуть будівництво з власних бюджетів, оскільки життя в них буде не по кишені більшості. Мешкатимуть у них будуть тільки багатії, які принесуть місту великий прибуток.

Виникнення міст майбутнього може статися раніше, ніж ми думаємо: з проблемою розширення стикаються багато країн і ці проекти не здаються їм фантастикою. Вони ретельно продумані та розплановані архітекторами.

Приміром, нові хмарочоси-гіганти хочуть звести вже до 2020 року. А будівництво першого міста на воді почнеться у 2019 році в Тихому океані. Реалізація інших проектів під питанням, адже крім грошей, потрібно ще знайти й компанії, які захочуть зайнятися будівництвом таких амбітних задумів.

Раніше Факти ICTV писали про те, що таке місто майбутнього та як його проектують.