Сонгдо – місто з власним розумом
Сонгдо знаходиться в Південній Кореї та не виділяється ні божевільною архітектурою, ні унікальним проектуванням. Однак саме в ньому тестується єдина інформаційна мережа, яка зможе управляти всіма процесами в місті.
Так звана єдина державна інфраструктурна мережа об’єднує всі будови в місті. Вона заснована на тому, що всі дані надходитимуть з мільйонів сенсорів та камер, розташованих в місті. Завдяки їм “мозковий центр” контролюватиме такі служби, як водо- та електропостачання, транспортну інфраструктуру тощо.
Як і у будь-якої подібної системи, ця має низку своїх плюсів та мінусів. Наприклад, вона сама зможе складати маршрут для сміттєвозів, аналізуючи ступінь заповнення сміттєвих баків. Або ж система сама викличе швидку допомогу, якщо комусь стане погано.
Однак з її допомогою можна також створити карту, яка служитиме ключем від будь-яких дверей, паспортом та банківською картою. Крадіжка або підробка таких карт може стати серйозною загрозою для жителів на ранніх етапах розвитку міста.
Сьогодні мешканці Сонгдо можуть відкривати двері смартфоном, проводити відеоконсультації з лікарем, а також звертатися до влади через спеціальний додаток. Місто активно використовує сонячні та вітрогенератори для постачання електроенергії, а неймовірна система муніципального транспорту знищує навіть найменшу можливість виникнення заторів.
Місто майбутнього розташоване на штучно створеному острові. Його будівництво почалося у 2001 році і зараз оцінюється у $35 млрд. Планується, що у 2020 році в місті проживатиме близько 250 тисяч осіб.
Масдар – місто без двигунів
Масдар знаходиться в ОАЕ. У ньому заборонено використовувати паливний транспорт. Тобто, з нього намагаються зробити подобу зеленого міста.
Крім того, в якості основного джерела енергії в місті використовуються поновлювані. Тому тут практично немає викидів вуглекислого газу. Замість звичних авто, в місті використовуватимуть розвинену систему так званого персонального автоматичного транспорту, що складається з 3 тисяч таксі. У майбутньому для доставки невеликих посилок використовують вантажні квадрокоптери.
Основні автодороги та сполучення залізничних магістралей винесуть за межі міста, аби ніщо не заважало йому бути екологічно чистим. З огляду на той факт, що місто, по суті, розташоване у пустелі, навколо нього планують побудувати високу стіну. Вона служитиме для захисту від гарячого пустельного вітру.
Читайте: Міста майбутнього: неймовірні проекти
Реалізація проекту була запущена в 2006 році і зараз в ньому живуть всього 300 осіб. Це – вчені, які займаються розробкою зелених проектів в яких застосовуватимуться новітні технології. Надалі заселення відбуватиметься такими ж людьми науки.
Варто наголосити, що кінцева вартість проекту – $22 млрд і закінчення будівництва заплановане на 2030 рік. $15 млрд на проект виділила влада ОАЕ.
Осака – місто з неймовірною архітектурою
У крихітній Японії розташувалося місто Осака – один із найбільших мегаполісів країни, в якому архітектура нагадує місто з різноманітних фантастичних фільмів.
Тут можна знайти куполоподібний Морський музей, який побудували на воді, використовуючи спеціальну технологію, яка захищає його від впливу вітру, хвиль і навіть сейсмічних ударів. Він вважається одним з найбільших і незвичайних музеїв світу, у якого не має аналогів.
Також варто звернути увагу на неймовірний проект Gate Tower – 16-поверхову будівлю, через яку проходить швидкісна автомагістраль. Його побудували ще у 1992 році. Головна його особливість у тому, що дорога та будівля не стикаються. Тобто вони є окремими частинами, які ніяк не перешкоджають роботі один одного.
Крім того, в Осаці стоїть така неймовірна будова, як Umeda Sky Building, яка складається з двох веж, з’єднаних Плаваючим садом обсерваторії. Вона вважається справжньою гордістю Осаки. Її будівництво закінчилося у 1993 році.
173-поверховий хмарочос планувалося побудувати з 4-х будівель, проте, через нестачу фінансування його урізали до двох. Але навіть так він служить відмінною приманкою для туристів та архітекторів, бо ось уже 24 роки дивує своїм футуристичним дизайном.
Неймовірні будинки, побудовані у цьому місті, можуть стати натхненням для нових проектів міст майбутнього. Той же Умеда Скай Білдінг повинен був стати частиною проекту Повітряне місто.
Є відчуття, що Японію спеціально використовують для тестування неймовірних і, часом, навіть божевільних ідей. Там можна знайти вертикальний “будинок-дерево”, хмарочос-кокон Mode Gakuen в Токіо та неймовірний розважальний комплекс Оазис 21 в Нагої.
Стокгольм та його прекрасний екологічний квартал
В кінці 1990-х років влада Стокгольма вирішила перетворити занедбану промислову зону в екологічний квартал, якому не буде аналогів в світі. І сьогодні він є доказом того, що люди можуть жити в гармонії з природою, по максимуму використовуючи її ресурси.
Будівництво проекту вже добігає кінця і має бути завершено у 2017 році, але навіть зараз тут живе близько 15 тисяч осіб. По закінченню будівництва району його населення має зрости до 30 тисяч жителів.
По всьому місту можна знайти безліч зелених розсад і так званих пасивних будинків, які не повинні споживати та виділяти енергію в навколишнє середовище. Однак зараз вони обладнані сонячними батареями, які забезпечують енергією гаражі та сходові площадки.
Варто підкреслити, що в основу проекту лягли технології переробки органічних відходів та опалення будівель за допомогою тепла від їхнього спалювання.
Як джерела енергії в районі використовують біогаз та сонячні батареї.
Для пересування використовують доступний для жителів електротранспорт, а розгалужена система фільтрів і насосів дозволяє повторно використовувати водні ресурси.
Будинки в екологічному кварталі
Зелені двори кварталу
Мости для тварин, риб та поширення рослин
Нагадаємо, Факти ICTV писали про те, що таке місто майбутнього та як його проектують.