Якщо раніше клумби дійсно використовували, щоб дізнатися, котра година, адже різні рослини розквітали і засинали за розкладом, то зараз квіткові годинники створюють лише для свого естетичного задоволення.
Так, у 17 столітті вперше натураліст Карл Лінней висадив квіти на круглій клумбі, розташувавши їх за часом розкриття та закриття.
Україна
Найбільший у світі годинник розміщений у Кривому Розі. Його збудували ще з нагоди 20-річчя незалежності України. Його діаметр циферблата 22 метри, а довжина хвилинної стрілки становить 12 метрів.
Для його оздоблення щорічно висаджують 22 тисячі квітів більш ніж шести видів. Удень кожна година супроводжується мелодійним дзвоном, а вночі годинник підсвічується.
В основі композиції годинника на темно-зеленому полі розташований герб Кривого Рогу.
До створення годинника у Кривому Розі найбільшим у світі вважався київський годинник, який з’явився у 2009 році. На даний момент він займає 2 місце, а його діаметр становить близько 20 метрів.
Щорічно для його створення використовується від 50 до 80 тис. квітів різних відтінків. Враховуючи події останніх років, малюнки були не яскравими і тематичими – надписи Слава Україні – Героям Слава, червоно-чорне оздоблення, зірки як на прапорі Євросоюзу. Цього ж року годинник прикрашає петриківський розпис.
Годинник зі Львова виглядає ось так:
Шотландія
А ось годинник, який встановлений у Шотландії, є найстарішим квітковим годинником у світі. Единбург – це місто-побратим Києва, і саме мерія Единбурга подарувала Києву годинниковий механізм.
Латвія (Юрмала)
Швейцарія (Женева)
Читайте: У Мукачеві зацвіла “шалена” сакура
А такий годинник розкинувся біля води у Цюриху.
Нагадаємо, топ-5 місць для відпочинку в Карпатах.
Фото: Еспресо