Голова Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що підписав угоду про безвізовий режим з Катаром. Про це він написав на своїй сторінці у Twitter:
Привіт з Катару. Підписав кілька угод, серед них — безвіз з Катаром. Безвізовий прорив в затоці (Перська затока – Ред.), і не тільки, триває, — зазначив Клімкін.
Про країну
Катар – це держава (емірат) у східній частині Аравійського півострова. На півдні має спільний кордон з Саудівською Аравією, з інших сторін омивається Перською затокою. Вважається однією з найбагатших країн арабського світу завдяки значним покладам нафти та газу.
Форма правління в Катарі – абсолютна монархія. Голова країни – емір, він і назначає прем’єр-міністра. Замість Конституції у них Шаріат (комплекс приписів з нормами та принципами, за якими мають жити мусульмани). Влада еміра обмежується лише рамками Шаріату. Державна релігія – іслам, його тут сповідують 95% населення.
Тільки 20% населення Катару – його громадяни. Решта – іноземні робітники, зокрема індійці, філіппінці, єгиптяни. З того часу, як на берегах Персидської затоки виявили поклади нафти, кожен громадяни країни отримує свою частку прибутку. Грошей в країні стільки, що громадянам працювати не обов’язково, за них це роблять приїжджі.
Що подивитись?
Столиця Катару – старовинне місто Доха. Його називають алмазом близького сходу. Сюди приїжджають, аби побачити як височенні хмарочоси та насичений ритм життя поєднуються з древніми арабськими традиціями у старому місті. Хоч місто відносно і невелике, але тут є низка місць, які варто відвідати туристу.
Перл-Катар – штучний насипний острів біля берегів Дохи. В елітному районі міста розташовано сотні вишуканих апартаментів, брендових магазинів і ресторанів. Аби повністю відчути красу цього острова місцеві рекомендують прогулятись набережною ввечері.
Форт Дохи. Найстаріша споруда міста знаходиться майже в центрі. Оборонну функцію форт вже не виконує, однак всередині тепер знаходиться центр сучасного мистецтва. Тут регулярно проходять різноманітні виставки.
Царство Аладдіна. Розважальний центр з великою кількістю атракціонів на будь-який смак. Тут регулярно проводять тематичні паради за участі казкових героїв, а ввечері можна насолодитись захоплюючим феєрверком.
Золотий базар Дохи. Сюди приїжджають не тільки аби обрати ювелірні прикраси, а й щоб отримати естетичну насолоду. Серед вузьких вуличок з торговими лавками відчувається справжній колорит Сходу. Вирішивши щось придбати, слід обов’язково поторгуватись з власником.
Національний музей Катару. Раніше будівля була палацом шейха Абдалли Бін-Мохаммеда. Це і історичний, і культурний, і архітектурний пам’ятник, який радять відвідати кожному туристу. Тут зібрані унікальні експонати, які розкривають довгу та цікаву історію народів, що жили на території держави в різні часи.
Музей ісламського мистецтва. Сьогодні являється справжнім символом Катару. В музеї зберігається одна з найбільших колекцій ісламських артефактів у світі. Тут також розмістились дослідний інститут, бібліотека і ресторан.
За чим їхати?
Катар – це місце, де зустрічаються пустеля та океан. Найперше і найголовніше, за чим їдуть туристи – пляжний відпочинок. Оскільки основний курорт це Доха – то і головні пляжі знаходяться тут. Однак, майже всі вони при готелях. Звичайно, відпочиваючим у цих готелях користування пляжем безкоштовне, а от іншим доведеться заплатити $10-15. Єдиний громадський пляж – Катара. Вхід коштує $30, а жінкам заборонено відвідувати його в європейських купальниках.
Перська затока – одне з найкращих місць для дайвінгу. Багата морська флора і фауна та кристально чиста вода привертають увагу як професіональних дайверів, так і новачків.
Оскільки Катар знаходиться в пустелі, найпопулярнішою розвагою є джип-сафарі. Туристів катають по піщаним дюнам висотою з 15-поверховий будинок. Іноді в екскурсію входить вечеря з бедуїнами. Ціни стартують від $50.
В столиці можна зустріти національний вид спорту Катару – верблюжі перегони. Вони проходять взимку та восени, коли спадає спека. Місцеві жителі просто обожнюють цю розвагу.
Шопінг
В Катар, як і в ОАЄ, їдуть за шопінгом. Тут велика кількість торгових центрів, де можна придбати недорогий і якісний текстиль. Під час сезонних розпродаж речі можна купити дешевше, ніж в Дубаї.
Також на ринках можна придбати недорогі золоті вироби. Хоч золото буде і невисокою проби, однак самі прикраси доволі якісні. Колоритні базари Дохи – це те місце, де можна знайти все – від східних спеції та прянощів, до ексклюзивних речей ручної роботи, меблів та золота.
Головний торговий центр Дохи – City Centre Mall. Він вражає своїм розмахом. Ще один масштабний ТЦ – Вилладжио. Прозорі стелі будівлі дозволять сповна насолодитись небесним краєвидом. Туристи стверджують, що в Катарі можна вигідно придбати різні товари для будинку, картини, предмети інтер’єру, а також одяг відомих європейських брендів. Шопінг тут дешевший ніж в Дубаї.
Коли їхати?
Катар – тропічна країна. Влітку температура повітря сягає екстремальної позначки в +50°C. Саме тому, це не час для відпочинку, особливо для тих, хто має проблеми зі здоров’ям.
З вересня по травень тут високий сезон. Взимку температура повітря становить близько +20°C, а вода нагрівається до +25°C. Однак вже з квітня температура починає рости, і травень – останній шанс насолодитись відпочинком допоки не почалась аномальна спека.
Вартість квитків
Вартість пакетного туру в Доху на 7 ночей близько 30 тисяч гривень на двох, не враховуючи харчування. Ціни на тури з трьохразовим харчуванням стартують, відповідно, від 45 тисяч на двох дорослих. Зважте, що готелі 5*.
Цікаво! Обираючи вильоти із Львова або Харкова можна значно зекономити. Так, наприклад, якщо квиток Київ – Доха коштує 12-13 тис грн., то Харків-Доха або Львів-Доха – 7 тис грн.
Зважте на…
Будьте уважні, пакуючи валізи. З 2018 року на територію Катару заборонений ввіз електронних цигарок, кальянів та жувального тютюну у будь-якій формі. Зберігання та перевезення перерахованої продукції тягне за собою юридичну відповідальність.
Більше того, алкоголь також знаходиться під забороною для ввезення. Купити алкогольні напої в супермаркеті неможливо, їх тут не продають. Єдиний варіант – бар на території готелю. Однак, виходити за його межі з пляшкою теж заборонено.
Рівень безпеки
Катар входить в десятку найбезпечніших країн світу. Рівень злочинності тут низький. Навіть дрібні крадіжки – рідкість. Тут можна спокійно прогулюватись вночі, не боячись конфліктів. Виняток становлять індустріальні райони, де мешкають різноробочі. Головне – не порушувати місцевих законів, адже за це суворо карають.
Одна з найбагатших країн світу вже давно конкурує з популярними Дубаєм. Катар – чудове місце для людей, які хочуть познайомитись з Близьким Сходом. Цю країну вважають сучасним м’яким Сходом. Це стосується як клімату, так і мусульманських традиції.
ФОТО: wikiway.com
Лілія Ященко