Капсула китайського космічного апарату Chang’e-6 успішно приземлилася на парашуті у сільській місцевості Сізіван Баннер у Внутрішній Монголії. Вона містить дорогоцінні зразки ґрунту та гірських порід зі зворотного боку Місяця.
Тож Китай став першою країною, якій вдалося доставити на землю Місячні проби. Це є великим досягненням для пекінської космічної програми.
Зразки з Місяця на Землі – що відомо
Зонд Chang’e-6, названий так на честь китайської богині Місяця, протягом двох днів збирав каміння і ґрунт в одному з найбільших місячних кратерів, який називають басейном Південний полюс – Ейткен. Ширина кратера становить 2,5 тис. км. Для цього апарат оснастили роботизованою рукою та буром.
Потім космічний модуль відірвався від поверхні Місяця і зустрівся з орбітальним апаратом, перш ніж вирушити додому.
– Це велике досягнення Китаю. Здобути будь-які зразки з Місяця важко, а зі зворотного боку, де зв’язок особливо ускладнений, і поготів. Це крок, на який не спромоглася жодна інша агенція. Справжній технологічний прорив, – визнав професор астрофізики та космічних наук з університету Лестера Мартін Барстоу.
Ці зразки можуть пролити світло на давні таємниці ранньої історії Місяця і Землі. Професор планетології Лондонського університету Ян Кроуфорд вважає, що вони дозволять точно визначити час виникнення місячних кратерів.
Розуміння швидкості, з якою великі астероїди стикалися з Місяцем на початку його створення, пролило б світло на історію самої Землі та виникнення життя на нашій планеті.