Злочинні угруповання в Південно-Східній Азії активно використовують месенджер Telegram для комунікації. Ненадійність сервісу також негативно впливає на боротьбу зі злочинністю.
Злочинці масово використовують Telegram
Про використання злочинцями месенджера заявили в ООН. В організації пояснили, що незаконно отримані особисті дані користувачів відкрито продаються у Telegram у величезних масштабах, а наявна модерація не здатна цьому запобігти.
Серед забороненого контенту, який продають на просторах месенджера: інструменти для кіберзлочинів, програмне забезпечення з deepfake для шахрайства і різні віруси для крадіжки даних.
– Є переконливі докази того, що підпільні ринки даних перемістилися в Telegram, а продавців активно шукають транснаціональні організовані злочинні групи, що базуються в Південно-Східній Азії, – додали в ООН.
Нагадаємо, наприкінці вересня в роботу месенджера внесли серйозні зміни. Наприклад, Telegram “зливатиме” дані зловмисників – йдеться про IP-адреси тих, хто займається продажем забороненого контенту. Інформацію передаватимуть правоохоронним органам.