З середини весни можна посіяти чимало овочевих і фруктових культур, які стійкі до холоду – кріп, салати, петрушку, горох. Висаджують в цей час і живці плодових кущів.
Картопля
Якщо погода тепла, не варто чекати поки бульби, викладені на пророщування, пустять паростки.
Редиска
Перед посівом редиски в землю слід всипати у вириту канавку трохи солі, яка зробить овоч хрустким і соковитим.
Капуста
Розсаду ранніх сортів білокачанної, цвітної капусти та брокколі висівають в грунт з 20 квітня на сонячному місці.
Морква
Насіння добу вимочують у воді до набухання, потім підсушують і висівають у відкритий грунт. Після посіву обов’язково необхідно прикатати або просто притоптати ногою.
Листова петрушка
Це культура з поганою схожістю насіння. Для того, щоб отримати сходи раніше, покладіть насіння в марлевий мішечок і опустіть на 3 години в теплу (35-40 градусів) воду. Безпосередньо перед посівом підсушіть.
Цибуля і часник
У квітні можна посадити цибулю і часник, які залишилися з зими. Вони будуть рости повільніше, висаджених восени, але в результаті досягнуть тих же розмірів.
Кріп
Місце вибирають сонячне, поливають посіви регулярно. Якщо земля не буде вологою, кріп не виросте пишним і піде в стрілку. Перед посівом насіння в мішечку промийте гарячою водою (50 градусів), щоб змити ефірне масло, що перешкоджає схожості. Потім підсушіть і сійте.
Полуниця
Наприкінці квітня можна висадити розсаду, а також прибрати сухе відмерле листя і вуса на плодоносних плантаціях. Якщо ви хочете отримати ранній урожай ягід, рослини потрібно вкрити плівкою.
Смородина і аґрус
Саджанці агрусу і смородини слід висадити в третій декаді квітня. Після посадки рясно полийте.
Малина
У квітні потрібно посадити не ушкоджені шкідниками і хворобами саджанці малини, заглиблюючи їх у грунт на 2-3 см від рівня біля основи стебла. Рослини полити і підрізати на висоті 40 см.
Читайте: Тепличні овочі: як вирощують та на що зважають покупці
До слова, Факти ICTV розповідали про те, як обрати овочі та фрукти і не отруїтися хімікатами.