Консорціум інвесторів на чолі з Ілоном Маском зробив пропозицію на суму $97,4 млрд, щоби придбати OpenAI, компанію, яка створила ChatGPT.
Цю інформацію підтвердив адвокат мільярдера Марк Тоберофф, який повідомив, що пропозиція про викуп “усіх активів” компанії була подана раді директорів у понеділок.
Ілон Маск хоче купити OpenAI
Ця подія стала черговим епізодом у тривалому конфлікті між Маском, одним із засновників OpenAI, і її нинішнім гендиректором Семом Альтманом щодо майбутнього компанії, яка опинилася в центрі світового буму штучного інтелекту. Альтман відреагував на пропозицію Маска в жартівливій манері.
– Дякую, але ні. Зате ми готові купити Twitter за $9,74 млрд, якщо хочете, – написав він у соцмережі X, яка належить Маску.


Фото: Сем Альтман/X
У відповідь засновник Tesla назвав гендиректора OpenAI “шахраєм”.
Історія конфлікту між співзасновниками OpenAI
OpenAI, заснована Маском і Альтманом у 2015 році як некомерційна організація, спочатку мала на меті розроблення штучного інтелекту для блага людства. Проте Маск покинув компанію у 2018 році, а стосунки між засновниками з того часу значно погіршилися.
Зараз Альтман перебудовує OpenAI у комерційну компанію, що викликало критику Маска. На його думку, це суперечить початковій місії OpenAI. Натомість Альтман вважає, що такий крок є необхідним для залучення коштів на подальший розвиток інновацій.
Тож Ілон Маск намірився придбати OpenAI, щоби, за його словами, повернути OpenAI до її початкових принципів.
– Настав час повернути OpenAI до відкритого, орієнтованого на безпеку проєкту, який служить людству. Ми це забезпечимо, – заявив мільярдер.
Цю ідею підтримала його компанія xAI, а також низка інвестиційних фондів, серед яких Baron Capital Group і Valor Management.
Хоча оцінка OpenAI на момент останнього раунду фінансування в жовтні 2023 року становила $157 млрд, Маск запропонував значно нижчу суму. Тим часом нові інвестори оцінюють компанію в $300 млрд, що свідчить про значне зростання її вартості.
Розвиток та плани OpenAI
Попри конфлікт з Маском, OpenAI продовжує розвиватися. Компанія співпрацює з Oracle, японською інвестиційною компанією та еміратським фондом для створення інфраструктури штучного інтелекту вартістю $500 млрд у США.
Проєкт під назвою The Stargate Project був офіційно представлений президентом США Дональдом Трампом, який назвав його “найбільшим проєктом в історії штучного інтелекту”.
Проте Маск, попри роль радника Трампа, висловив сумніви щодо фінансових ресурсів, які планується інвестувати в цей проєкт. Утім, жодних доказів цього він не надав.