Автоматизація
Головна основа будь-якого футуристичного міста – автоматизація інфраструктурних процесів. Розумні будинки зроблять все, аби людині не потрібно було зайвий раз піклуватися про приготовану заздалегідь ванну, економію електроенергії або ж безпеку свого житла.
Те ж саме відбувається і з містами. Навіть проекти так званих зелених міст передбачають часткову автоматизацію їхніх процесів. Якщо це не дійде до таких речей, як автоматичний виклик швидкої, глобальний аналіз безпеки, систематизація трафіку, то, напевно, безліч промислових процесів точно автоматизують. Деякі компанії навіть тестують доставку посилок дронами і створюють концепти безпілотних авто.
Звичайно ж, для цього потрібно створити досить розвинений штучний інтелект, який зможе приймати рішення без участі людини. Перший етап в цьому напрямку – створення функціональних роботів.
Читайте: Міста майбутнього: неймовірні проекти, які змінюють світ
Безліч футуристів вважає, що це неминуче. Питання тільки – коли? На думку видання Forrester, цей процес уже розпочався і до 2021 року роботи займуть близько 6% робочих місць у США. А до 2030 року на території Великої Британії машини займуть 33% сучасних робочих місць і зметуть з лиця Землі деякі професії.
Ми вже не побачимо у ресторанах звичайних офіціантів. Замість них людей зустрічатимуть різні Google Assistant та Siri. І усіх заохотять за надання переваги їм, замість людини.
Роботу не важко зібрати величезну кількість інформації про нас всього за одну вечерю і передати її у велику компанію.
Професії майбутнього
Але не варто приймати зміни, як щось погане. Адже з розвитком технологій з’являться і нові роди діяльності, які прийдуть на заміну застарілим професіями. Адже все це спрямовано на економію часу.
Навіть черги у супермаркетах рухатимуться набагато швидше. Робот миттєво прораховуватиме вартість вашого замовлення, прийматиме гроші і даватиме здачу (якщо паперові гроші ще залишаться в ходу).
Все-таки існування людського фактора уповільнює певні типи роботи, але поки люди набагато креативніші машин.
Вчені вважають, що навіть творча професія журналіста зникне незабаром. Роботам створять алгоритм, завдяки якому вони зможуть писати новини в кілька разів швидше за людину.
Водночас деякий час їм не вистачатиме розвитку для того, аби виділяти найважливіші частини новин і статей. Тому зараз у людини є перевага. І так в багатьох інших професіях.
Читайте: Коли житимемо в розумних будинках? Захід та Україна роблять крок у майбутнє
Через велику кількість проектів зелених міст, у людей з’явиться можливість випробувати себе в якості сіті-фермерів або урбаністів-екологів.
Завдяки загальній автоматизації потреба в прямому спілкуванні з людьми поступово почне відпадати. Людині доведеться все більше і більше працювати з машинами. З’явиться безліч проектувальників медичних роботів, нових розумних будинків і міст, мережевих юристів, які створять окрему правову політику у приватних мережах. Навіть 3D друку знадобиться свій працівник.
Комп’ютер і різні гаджети, які вже є невід’ємною частиною нашого життя, поглинуть людину повністю. Будь-яке замовлення, будь-яка послуга, будь-яка консультація може бути проведена за допомогою мережі.
Проконсультувалися у лікаря – через 5 хвилин у вас під дверима дрон з необхідними ліками.
Укласти договір – все вже заповнено, тільки розпишіться своїм мережевим підписом.
Скільки ж часу ми зможемо заощадити!..
Одинокі люди
Через кілька місяців такого життя ми зрозуміємо, що більше не потребуємо спілкування з нам подібними. Точніше, ми більше не бачитимемо сенсу в прямому спілкуванні. У виданні The Week зробили припущення, що після стрімкого розвитку міст, в них почнеться епідемія самотності.
Навіть замкнутим людям потрібне спілкування. Це закладено у нашій природі.
Уже зараз кожен восьмий житель великих міст вважає, що у нього немає навіть одного близького друга.
Дослідження показали, що майже дві третини жителів Великої Британії іноді відчувають себе самотніми, а третина відчуває постійне самотність.
Але хоч соціальні мережі і заохочують короткі сеанси спілкування між людьми, вони все одно негативно впливають на людину. Можна помітити, що при особистих зустрічах співбесідники не випускають телефони з рук і “живуть” в них під час найемоційнішої бесіди.
Читайте: Про особисте життя доведеться забути. Якими будуть міста майбутнього
Прогнози вчених говорять про те, що до 2050 року 66% населення планети переселиться в міста майбутнього, де роботи зможуть частково задовольнити соціальні потреби.
Отже, у людей не залишиться причин жити серед собі подібних.
Наша квартира перетвориться у маленьку фортецю, тісний маленький світ, де нікому не раді.
Люди науки прекрасно усвідомлюють можливість виникнення подібної проблеми і шукають її вирішення. Навіть у найпросунутіших містах збережуть громадські простори. В далекому майбутньому ми побачимо парки, кафе, магазини, громадські центри, куди так вабить кожного з нас.
Проектувальникам міст майбутнього потрібно пам’ятати, що самотність – хвороба, а житло, яке призведе до захворювання власника, нікому не потрібне.
Чи людина просто не вписується в новий концепт?
Нагадаємо, Факти ICTV писали про неймовірні проекти міст майбутнього, які перевернуть ваше уявлення про можливості містобудування.