Наукпоп для підлітків. Український благодійний проект залучає до співпраці вчених зі світовим ім’ям

Валентина Летяк редакторка стрічки
Наукпоп для підлітків. Український благодійний проект залучає до співпраці вчених зі світовим ім’ям

Конференція зібрала відомих у світі українських вчених природничого напрямку з метою об’єднати тих, хто продукує знання, і тих, хто їх потребує.

Основними доповідачами на конференції стали: Олег Кришталь – директор Інституту фізіології імені Богомольця та Українського наукового клубу, Алла Ємець – доктор біологічних наук, професор Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України, Леонід Пономаренко – учасник робочої групи, яка відкрила найміцніший і тонкий матеріал в світі – графен (у 2010 році група дослідників отримала за відкриття Нобелівську премію). Спеціальним гостем конференції став керівник відділу інновацій NASA Омар Хатамле.

Організатори конференції запропонували провідним вченим взяти участь в написанні дитячих книг на науково-популярну тематику в рамках проекту ЛакіБукс і, тим самим, сприяти популяризації науки серед української молоді.

До експертної ради з вибору авторів і тематики для нових книг проекту увійшла співорганізатор конференції, відомий журналіст і популяризатор науки Міріам Драгіна.

– Потреба у створенні україномовного науково-популярного контенту для підлітків хвилює мене не тільки через професійну діяльність – популяризації науки, а й з особистих причин: моїй дочці 12 років, і вона обожнює науково-популярні книги. Кожна прочитана книга помітно розвиває її критичне мислення і здібності. Відчуваю, як щиро вона захоплюється всесвітом і прагне його пізнавати. Таке розширення світогляду обіцяє великі результати в майбутньому, адже відомо: країни, які вкладають сили в наукову освіту для дітей, в результаті мають найбільшу кількість нобелівських і філдсовських лауреатів. А лауреати потрібні людству для дуже зрозумілої мети – його порятунку, – розповідає Міріам Драгіна.

Також до ради експертів ЛакіБукс входять відомий музикант Олег Скрипка, президент Асоціації практичних психологів Євгенія Мірошниченко, науковий співробітник Інституту космічних досліджень Тетяна Ковальчук-Скороход, реформатор бібліотек Вероніка Селега і активістка міжнародного об’єднання молоді і підлітків Teenergizer Лада Нужна.

Зараз до виходу готується перша книга проекту Тесла і машина на космічній енергії, презентація якої відбудеться 15 вересня на Форумі видавців у Львові. Ще дві книги про математику і біотехнології готуються до друку. Організатори проекту ЛакіБукс сподіваються, що співпраця з Brain&Ukraine та провідними вченими України дозволить помітно розширити тематику для нових книг.

– Ми вдячні нашим друзям за підтримку, завдяки якій маємо можливість донести ще більше знань нашим юним читачам. Адже співпраця з науковцями світового рівня неабияк покращить зміст книг і розширить коло їх наукових галузей. З власного досвіду, після книги Френка Вильчека Краса фізики. Осягаючи будову природи, я переконався, що література, написана вченими, особливо захоплює увагу і відтворює почуття самого автора до наукової теми. Книга перестає бути звичайним носієм інформації, і перетворюється в щирого друга, який із завзятістю веде екскурсію по шляху наукового прогресу, розповідає про наукові знахідки в нашому повсякденному житті і відтворює разом з нами деякі прості, але цікаві інтелектуальні експерименти, – зазначає Антон Іванов, менеджер проектів IT-компанії Lucky Labs, яка є організатором проекту за участю БФ Я Майбутнє України.

Всі книги, видані в рамках проекту ЛакіБукс, будуть безкоштовно розповсюджуватися по дитячим бібліотекам, в першу чергу на сході України.

Фото: Brain&Ukraine