У понеділок, 19 січня, відзначатиметься Водохреще. У цей день багато хто відвідає пляжі, бо в цей день вода вважається цілющою.
Тим, хто хотів би поповнити ряди моржів, потрібно знати про деякі життєво важливі правила купання взимку:
1. Правильно одягніться. Взуття та одяг повинні бути такими, щоб їх можна було швидко зняти і надіти. Тобто застібки повинні бути типу “блискавки” або взагалі відсутні. Гудзики і шнурки вкрай небажані. Крім того, візьміть килимок. На ньому ви будете стояти, витираючись і переодягаючись.
2. Не йдіть голодним. Їжа піде на обігрів тіла і дасть енергію, щоб перенести холодовий стрес. Але поїсти потрібно не безпосередньо перед купанням, а за годину-дві до нього. А ось алкоголь перед зануренням краще не вживати – це тільки посприяє швидкому переохолодженню і дасть зайве навантаження на серце.
3. Якщо ви новачок, то заходити в воду краще оголеним – менший ризик переохолодження.
4. Заходьте у воду розігрітим і поступово. Так легше переносити холод. Для розігріву перед купанням можна кілька хвилин побігати, поприсідати. Заходьте у воду не поспішаючи, в середньому темпі: якщо повільно, можна встигнути замерзнути, а якщо швидко, то може підскочити тиск. Якщо від холодної води перехоплює дух, то, зайшовши по коліна, обполосніть водою обличчя – це підготує організм до повного занурення.
5. У середньому досить перебувати у воді 10 секунд – якраз встигнете тричі зануритися, як годиться за традицією. Вискочивши, швидко розітріться, одягніться – і в тепло.
6. Дуже важливий психологічний настрій. Якщо не впевнені, боїтеся – не варто йти в крижану воду: страх, помножений на температурний стрес, може не активізувати, а послабити імунітет.
Однак, до загартовування може бути дуже багато протипоказань, тому тут потрібен дуже обережний, індивідуальний підхід. Так що, перш ніж почати загартовуватися, обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем.
Фото: kiev.glo.ua