6 порад, як не заснути за кермом

Олег Авєрін журналіст
6 порад, як не заснути за кермом

Вирушаючи в далеку подорож, автомобільні експерти радять водіям планувати свої сили і розбивати дорогу на кілька ділянок, де можна відпочити і розім’ятися.

Щоб не заснути, бувалі мандрівники радять завжди мати в машині що пожувати, возити тільки балакучих і уважних пасажирів і не нехтувати коротким сном.

1. Стежити за очима водія

Для початківців автомобілістів, які отримали водійські права, за день рекомендую проїздити не більше 50 км і уникати жвавих трас. Щоб не задрімати під час довгого шляху за кермом, потрібно постійно бути чимось зайнятим.

Відкрийте вікно, міняйте швидкість руху в залежності від стану дорожнього полотна.Пасажира, якщо він є, краще посадити ззаду і змусити не тільки підтримувати бесіду, але і постійно стежити за очима водія в дзеркалі заднього виду.

Як тільки очі у водія почнуть злипатися, пасажир повинен негайно дати про це знати. Уникнути інцидентів за кермом допоможуть правильно обрана швидкість, знання маршруту і зупинки на короткий відновний сон.

2. Зарядка і вода

Напередодні поїздки треба як слід виспатися і не вживати алкоголь. Обов’язково дотримуйте режим і відпочивайте через кожні дві-чотири години.

Не можна безперервно сидіти за кермом. Попийте води, зробіть зарядку – потягування, присідання. Все це допоможе вам підбадьоритися.

В дорозі краще не їсти багато, це тільки зайве навантаження на організм. Краще добре перекусити під час чергової зупинки на відпочинок.

3. Кока-кола з кавою

Можна включити музику, яка дратує. Від неї не заснеш. Обов’язково потрібно щось жувати – від насіння і горіхів до жуйки. Виходить, що ти весь час зайнятий.

Добре буде вести бесіду з пасажиром: одному на далекі відстані дуже тяжко.

Якщо їхати стає зовсім важко, то допоможе Кока-кола з розчинною кавою. Виходить гримуча суміш – очі просто вилазять з орбіт. Енергетики порівняно з таким напоєм, просто відпочивають, хоча користі для здоров’я від такої суміші мало.

4. Апельсини

Народний поради від далекобійників – возити з собою апельсини. Коли ви відчуєте наближення втоми, потрібно почистити з фруктів шкірку і вдихнути його запах.

Можна розкласти цедру прямо в машині. Такий спосіб може подарувати вам ще три-чотири години неспання.

5. Уявляти собі мету поїздки

Кожен водій повинен розуміти, яка у нього норма і який відрізок шляху він зможе проїхати без проблем. Можна поставити собі завдання проїхати певну кількість кілометрів, а потім відпочити.

Їхати буде легше і приємніше, якщо знаєш, що тебе чекає відпочинок. Також протриматися в дорозі допоможуть думки про точку призначення.

Наприклад, якщо ви їдете на машині у відпустку, то думки про те, що ви там будете робити, додадуть вам сил і ви доїдете ще швидше.

6. Сон і планування

Виїжджати потрібно рано вранці, а напередодні лягти спати до 12 ночі. Зранку краще їсти не дуже багато, а взяти з собою кілька корисних перекусів. Якщо ви будете щось жувати в дорозі, це дійсно допоможе не заснути. Але нехай це будуть фрукти або овочі.

В дорозі краще їсти менше чіпсів, сухариків і солоних горішків, інакше від сну вас буде рятувати біль у шлунку.

15-хвилинний сон набагато краще будь-якого енергетика чи термоса кави. Іноді досить посидіти в машині із закритими очима. І ні в якому разі не треба будувати собі план героїчно проїхати півтори тисячі кілометрів за раз.

Плануйте подорож з ночівлями. А вирушаючи в поїздку, яка передбачає кілька днів у дорозі, краще відразу намітити собі кілька пунктів для відпочинку, де можна подрімати або перекусити, щоб не довелося ночувати в полі чи на узбіччі.

Джерело: Газета