Плюс за акторів, мінус – за сценарій: що не сподобалось критикам в Аватарі від Netflix

Тетяна Штерєва редакторка розділу Стиль життя
Аватар Netflix

Серіал Аватар: Останній захисник (Avatar: The Last Airbender) від Netflix отримав змішані відгуки. Проте, критики сходяться в одному – він кращий за повнометражну екранізацію 2010 року.

Нова версія легенди про Аанга, заснована на однойменному анімаційному шоу Nickelodeon, що розповідає про групу дітей, які виконують місію з порятунку світу від Імперії Вогню та його лідера-диктатора Озая.

Аватар: Останній захисник – відгуки критиків

Фанатам сподобалось, що на головні ролі в Аватарі Netflix запросив акторів з Азії та представників інших корінних народів. Нагадаємо, що екранізацію від 2010 року фанати висміяли саме за кастинг білошкірих акторів. Хоча сама легенда навіяна азійською історією.

Хоч критики здебільшого сходяться в думці, що нове шоу програє оригінальному серіалу, їм сподобалося, як в лайв-адаптації показаний контроль над стихіями.

За сюжетом, люди в Аватарі поділяються на чотири магічні нації, і кожна може використовувати лише одну силу – води, землі, повітря чи вогню.

Раз у покоління народжується маг, що може керувати усіма стихіями. Його і називають Аватаром. Він покликаний оберігати баланс між різними народами.

При цьому критики зауважили, що серіал занадто покладається на візуальні ефекти, через що певні сцени мають неприродний вигляд.

В адаптації змінили характер персонажа на імʼя Сокка, прибравши з його реплік сексистські зауваження про те, що жінки не можуть битися так само добре, як чоловіки. Фанати хвилювалися, щоб це не завадило розвитку особистості героя, адже в оригінальному серіалі він змінив свою думку. Проте критики вважають, що у верcії від Netflix актор Ян Услі впорався із завданням і скоріше помʼякшив сексизм Сокки, аніж прибрав його.

Аватар: Останній захисник – що критикують найбільше

Шоуранери намагалися втиснути події з 20 серій оригінального серіалу у 8 лайв-адаптацій. Тож, на думку критиків, це пішло не на користь фільму: втратились ключові деталі побудови світу та сюжетні лінії, які створювали зв’язок між головними героями.

Крім того, атмосфера нової екранізації похмуріша порівняно з оригіналом. При цьому анімаційна версія здається критикам дорослішою за ігрову.