Біограф розкрив феномен Ілона Маска. Чи готові ви до таких жертв?

Владислав Бомбела випусковий редактор
Біограф розкрив феномен Ілона Маска. Чи готові ви до таких жертв?

Виданню Vox вдалося зв’язатися з відомим колумністом, автором біографії Ілона Маска Ешлі Венсом. Він розповів про секрети успіху одного з найпопулярніших підприємців сучасності. Факти ICTV публікують основні тези інтерв’ю з Венсом.

У чому секрет?

– Коли Ілон тільки-но заснував SpaceX і Tesla, то мав застрибнути у світ багатьох великих та складних речей. Тоді він недооцінив час і кошти, які йому знадобляться. Тож у перші 8 років це вартувало йому справді багато чого. Здавалося, що він нічого не досяг.

Багатьом би просто не вистачило того рівня рішучості, який був присутній у Маска. Я розмовляв з багатьома людьми з Кремнієвої долини, але ніколи не зустрічав нікого схожого на нього.

Навіть для найпристрасніших виконавчих директорів те, чим вони займаються – це все одно робота. Для Маска вона знаходиться десь між битвою зі смертю або війною.

Він просто божевільний у роботі. У нього більше немає іншого життя. Він працює цілодобово. Ілон тричі був одружений і тричі зазнав краху. Життя Маска не можна назвати нормальним. Він приносить заради роботи ту жертву, яку не зміг би принести ніхто інший.

З ким можна порівняти Маска?

Авжеж, Маск чимось схожий на Стіва Джобса та Джеффрі Безоса. Джобса всиновили, а батько Безоса покинув його. Ілону довелося пройти через дещо подібне. Хоч він і не був всиновлений, його дитинство було дуже важким. Тож не потрібно бути психологом, щоб з упевненістю сказати, що всім трьом потрібно було довести світові, що вони чогось варті.

Однак, на відміну від компаній Джобса і Безоса, Маску довгий час доводилося балансувати на межі. І навіть зараз його компанії можуть піти на дно зі неймовірною швидкістю. Звичайно ж, у Маска немає тієї дизайнерської жилки, яка була у Джобса, і вже точно немає тієї уваги до деталей.

Але він знає все про машини та ракети. А його ідеї, які називають божевільними, зрештою, стають тим механізмом, який рухає компанії вперед.

Чому йому вдається неможливе?

Часто Маск вимагав від своїх співробітників просто неможливого, тим самим мотивуючи їх. Можливо, це залежить від того, в якій сфері бізнесу ви знаходитесь.

Ті дедлайни, які він ставив, допомагали йому домогтися найбільшого результату від своїх співробітників. Не знаю на скільки вистачило такого підходу, але за цей час він отримав від працівників компаній більше, ніж хто-небудь іще.

Читайте: Маск підключить людський мозок до комп’ютера

Але це стає такою собі проблемою для компанії, адже зараз у Tesla є вікно, в якому вона може стати iPhone-м серед автомобілів. Не просто тому, що автівки працюють на електриці, а й тому, що у машин неймовірне програмне забезпечення.

Те ж саме і зі SpaceX. Якщо компанії вдасться робити все швидше і дешевше, ніж конкурентам, то її чекає успіх.

Маск абсолютно не переймається про швидкість робіт, адже якщо він захоче, щоб креслення чого-небудь були у нього на столі завтра, вони будуть там завтра. Однак такі дедлайни можуть зіграти з ним злий жарт. Адже Маск також не боїться переносити проекти своїх компаній з наміченої дати, аби довести їх до ідеалу. Таким чином, він може втратити найкраще вікно для впровадження інновацій.

Чи досягне Маск своїх цілей?

Зараз для мене залишилося тільки два питання.

Перше: чи зможе SpaceX зробити ракету, яка долетить до Марса? У цьому я абсолютно впевнений. Вона туди точно долетить. Можливо, трохи пізніше, ніж хоче Ілон, але це точно станеться.

Друге: чи виживуть люди на Червоній планеті? Адже зараз немає засобів для життя людей на Марсі. Однак Маск настільки розумний, що ваші  питання закінчаться раніше, ніж ви зможете притиснути його до стіни. Можливо, він уже все продумав у своїй голові.

Для того щоб підняти температуру на планеті, Ілон планує розбомбити її ядерною зброєю. І це не просто якийсь PR-хід. Він це зробить, навіть якщо не буде впевнений, що дія спрацює.

Справа не тільки в Ілоні. Ніхто зі співробітників SpaceX не працював би там, якби не був впевнений, що це можливо. Вони справді вірять в це. І той неймовірний галас, який здіймається щоразу, коли їм вдається посадити ракету… В інших компаніях ви такого не побачите.

Нагадаємо, Ілон Маск мав намір пробурити тунель від свого офісу до аеропорту ЛосАнджелеса через невдоволення пробками.

Categories: Персони